У США зростає кількість отруєнь дітей через нікотинові пакетики

Джерело: CNN
Нікотинові пакетики, популярність яких останніми роками стрімко зросла, дедалі частіше стають причиною отруєнь у маленьких дітей. Про це йдеться у новому дослідженні Національної дитячої лікарні в Огайо, опублікованому в журналі Pediatrics.
Дослідники проаналізували понад 134 тисячі випадків випадкового вживання нікотиновмісних продуктів дітьми до 6 років за понад десятирічний період. У той час як загальний рівень отруєнь після 2016 року почав спадати, отруєння саме нікотиновими пакетиками між 2020 та 2023 роками зросли більш ніж на 760%.
«Це концентрований нікотин із приємним смаком – нічого не застерігає дитину, що це небезпечно», – пояснила одна з авторок дослідження, докторка Наталі Райн, яка очолює Центр отруєнь Центрального Огайо.
Нікотинові пакетики – це маленькі білі подушечки, які користувачі кладуть між губу та ясна. Вони з’явилися на ринку США у 2014 році. Хоча не містять тютюну, до їхнього складу входять нікотин (синтетичний або природного походження), ароматизатори й підсолоджувачі. Завдяки бездимній формі та солодкому смаку вони стали популярними серед підлітків. За даними Центрів контролю та профілактики захворювань США, нині це другий за популярністю нікотиновий продукт серед молоді.
Попри це, загальна кількість користувачів залишається невеликою – лише 0,5% американців. Для порівняння: 9% курять сигарети, ще 3% – користуються вейпами або електронними сигаретами.
Однак небезпека криється в дозуванні. Один пакетик може містити від 3 до 12 міліграмів нікотину. Навіть у найнижчій концентрації – це більше, ніж у звичайній сигареті. Для маленької дитини доза у 1–2 міліграми може спричинити серйозні симптоми – нудоту, блювоту, тремор. У США зафіксовано дві смерті дітей після вживання рідкого нікотину.
Дослідження також показало, що в разі отруєння нікотиновими пакетиками ризик серйозних медичних наслідків зростає на 150%, а госпіталізація трапляється вдвічі частіше, ніж у випадку з іншими бездимними нікотиновими продуктами (жувальні гумки, пастилки, електронні рідини, порошки чи таблетки).
Докторка Райн радить батькам уникати використання таких продуктів у присутності дітей, зберігати їх у недоступному місці та попереджати про це інших дорослих, які доглядають за дитиною.
- Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.
На Трафальгарській площі у Лондоні презентували відновлену мозаїку української художниці Алли Горської. Артоб’єкт став символом пам’яті, гідності та боротьби за право повернутися додому. У заході взяли участь британській підприємець, засновник Virgin Group Річард Бренсон та український боксер, чемпіон світу за версіями WBA, WBO та IBF, Олександр Усик.
Голова європейської дипломатії Кая Каллас привітала тверду позицію президента США Дональда Трампа щодо Росії, втім, розкритикувала ультиматум у 50 днів, оскільки росіяни продовжують неспровоковане вторгнення. Вона також закликала США підкріпити санкції військовою підтримкою України.
14 липня КП “Київський метрополітен” розпочав громадське обговорення можливих змін до правил перевезення тварин у підземці. Зокрема, мова про нові умови проїзду собак.
Китайський університет Dalian Polytechnic вигнав студентку за “недоречні контакти з іноземцем” та “підрив національної гідності” після того, як у мережі зʼявилися відео з нею та українським кіберспортсменом Данилом Тесленком (Zeus).
Ввечері 14 липня президент Володимир Зеленський провів розмову з главою Білого дому Дональдом Трампом. Сторони зокремо обговорили зміцнення українських позицій для досягнення миру.