Зеленський підтвердив намір призначити Шмигаля главою Міноборони

Джерело: Володимир Зеленський/Telegram

Президент Володимир Зеленський, наголосивши на пріоритетності розвитку власного виробництва в Україні, підтвердив намір призначити нинішнього главу уряду Дениса Шмигаля новим очільником Міноборони.

Ми обовʼязково продовжимо збільшувати власне виробництво зброї та розвиток усіх наших оборонних проєктів – своїх, українських, та спільних із партнерами. І це одне з пріоритетних завдань для оновленого уряду, – наголосив глава держави.

Він також відзначив необхідність дерегуляції, усунення бюрократії та оптимізації роботи державних інституцій для скорочення зайвих витрат і посилення економічної потужності країни. За його словами, важливо дати більше соціальної впевненості усім українцям, тож, переконаний, програми стійкості “мають працювати на 100 %”.

Президент повідомив, що запропонував Юлії Свириденко очолити уряд, тоді як “досвід Дениса Шмигаля”, на його думку, буде корисним на посаді міністра оборони.

Колосальний досвід Дениса Шмигаля точно буде корисним на позиції міністра оборони України – саме в цій сфері зараз максимум ресурсів країни, максимум завдань і дуже багато відповідальності.

Зеленський зазначив, що розраховує на достатню підтримку народними депутатами нової конфігурації уряду, вказуючи на необхідність швидкого аудиту домовленостей із міжнародними партнерами.

Раніше нардеп Ярослав Железняк з посиланням на свої джерела повідомив про можливі великі кадрові перестановки в уряді, які можуть відбутися вже у вівторок, 16 липня. За його словами, мова про так зване “велике ліжко-пересування” – іронічну назву, якою в політичних колах позначають серйозні ротації в Кабінеті Міністрів.

Серед можливих змін, які назвав Железняк, – призначення Юлії Свириденко новою очільницею уряду замість чинного прем’єра Дениса Шмигаля.

Тоді як нинішній міністр оборони Рустем Умєров може бути призначений послом України у США, а сам Шмигаль – очолити Міноборони. Ймовірно, до нового міністерства можуть приєднати Міністерство стратегічної промисловості.

Згідно з тими ж даними, під загрозою звільнення перебувають:
– міністр енергетики Герман Галущенко. На його місце можуть призначити Світлану Гринчук, чинну міністерку захисту довкілля;
– міністр освіти (прізвище наступника наразі невідоме);
– міністр економіки Олексій Соболєв;
– міністр соціальної політики. Серед кандидатів на заміну називають першого заступника міністра фінансів Дениса Улютіна;
– міністр культури.

Водночас Міністерство у справах ветеранів, МОЗ, Мінфін, МВС, Мінспорту та їхні керівники, за словами Железняка, залишаються без змін. Щодо Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій (“Міністерства єдності”), то, як пише нардеп, його можуть взагалі ліквідувати через відсутність консенсусу щодо майбутнього відомства.

Голова європейської дипломатії Кая Каллас привітала тверду позицію президента США Дональда Трампа щодо Росії, втім, розкритикувала ультиматум у 50 днів, оскільки росіяни продовжують неспровоковане вторгнення. Вона також закликала США підкріпити санкції військовою підтримкою України.

Ввечері 14 липня президент Володимир Зеленський провів розмову з главою Білого дому Дональдом Трампом. Сторони зокремо обговорили зміцнення українських позицій для досягнення миру.

Президент Володимир Зеленський, наголосивши на пріоритетності розвитку власного виробництва в Україні, підтвердив намір призначити нинішнього главу уряду Дениса Шмигаля новим очільником Міноборони.

Президент США Дональд Трамп 14 липня оголосив про різке збільшення збройових постачань країнам НАТО у межах нового плану озброєння України. Угода передбачає постачання ракет, засобів ППО та артилерійських снарядів, котрі зрештою мають спорядити Києву.

14 липня під час зустрічі з генсеком НАТО Марком Рубіо, президент США Дональд Трамп заявив, що збирається надсилати “найсучаснішу зброю” Альянсу, котрий зможе передати її Україні.