СБУ перевіряє САП на дотримання закону про держтаємницю – заявляє, що не мала доступу до спецоперацій
21 липня Служба безпеки України почала перевірку у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі. Йдеться про дотримання закону про державну таємницю – зокрема, статті 37 відповідного закону. У СБУ наголошують: діють у межах законодавства.
Сьогодні в антикорупційній прокуратурі заявили, що перевірку було організовано в період, коли керівництво Національного антикорупційного бюро і САП перебуває в офіційному закордонному відрядженні. Також додали, що ці заходи можуть призвести до розкриття інформації щодо негласних слідчих дій у межах численних кримінальних проваджень, які нині розслідуються НАБУ і САП.
Натомість Служба безпеки стверджує, що її співробітники не отримували доступу до інформації про негласні слідчі дії, оперативні заходи чи спецоперації, які проводять НАБУ та САП. У відомстві наголошують: перевірка не передбачає ознайомлення зі змістом таких документів повністю.
У відповідь на заяви про можливий витік інформації внаслідок дій СБУ, там заявили – ці твердження називають маніпулятивними та безпідставними.
Також у Службі безпеки звернули увагу на ситуації, коли слідчі дії можуть проводитися без ухвали суду – йдеться про випадки, коли очікування на ухвалу може призвести до витоку інформації та зірвати спецоперацію, зокрема в справах про співпрацю з державою-агресором.
- Шевченківський райсуд міста Києва заарештував на 60 днів без права на заставу працівника прокуратури Андрія Молочного, який напередодні в стані алкогольного сп’яніння скоїв смертельну ДТП у столиці.
Ввечері 22 липня начальник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов закликав українців “вирішувати внутрішні суперечності шляхом відкритого діалогу для досягнення єдиної спільної мети”.
Внаслідок масштабної схеми вирубки лісів на території Лазещинського лісництва, яке є філією “Ясінянське лісомисливське господарство” ДП “Ліси України” довкіллю завдано збитків на 55,8 млн гривень. Посадовцю філії оголосили підозру.
Біля Офісу президента ввечері 22 липня спалахнули протести після того, як влада Україна зробила крок до послаблення антикорупційного агентства. Опоненти вважають це найрадикальніший із низки нещодавніх кроків, спрямованих на концентрацію влади у руках Володимира Зеленського та придушення критики його адміністрації.
Ввечері 22 липня президент Володимир Зеленський підписав закон №12414, що обмежує незалежність Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
Увечері 22 липня, під час виконання польотного завдання на винищувачі Mirage 2000, сталася відмова авіаційної техніки. Пілоту вдалося вчасно катапультуватися.