Американця, який привіз сім’ю до РФ, щоб уникнути «ЛГБТ-пропаганди», відправили на війну

Джерело: The Telegraph

46-річний Дерек Гаффман переїхав разом з сім’єю переїхав зі США до Росії, аби уникнути “ЛГБТ-пропаганди”, але в РФ його відправили воювати проти України.

Гаффман оселився у невеликому містечку Істра, неподалік Москви, разом зі своєю дружиною, трьома доньками та хаскі на початку 2025 року.

Вони зробили це за допомогою російської візової схеми “спільних цінностей”, спрямованої на залучення іноземців, які відкидають те, що Володимир Путін називає “деструктивною неоліберальною ідеологією”.

Спочатку Гаффман погодився вступити до російської армії в небойовій якості, думаючи спочатку, що буде зварювальником, а пізніше воєнним кореспондентом.

Але, попри відсутність досвіду військової служби та обмежене розуміння російської мови, його відправили близько до лінії фронту у війні з Україною, за словами його дружини.

ДеАнна Гаффман сказала, що її чоловік відчував, що його “кидають на розтерзання”, зважаючи, що він пройшов лише обмежену підготовку, і що вона була російською мовою.

“На жаль, коли тебе навчають іншою мовою, а ти не розумієш цієї мови, як тебе насправді навчають? Тож, на жаль, він зараз відчуває себе так, ніби його кидають на розтерзання, і йому доводиться покладатися на віру, і саме це ми всі робимо” — розмірковувала вона у відеоблозі, завантаженому на канал родини в ютубі.

Останнє повідомлення Гаффмана надійшло в червні, на День батька в США. Одягнений у камуфляж та військове спорядження, він з’явився у хвилинному відео, зверненому до своєї родини.

“Я сумую за вами всіма більше, ніж ви можете собі уявити. Не можу дочекатися зустрічі з вами, сподіваюся, колись я візьму відпустку, поїду додому та проведу з вами пару тижнів. Я думаю про тебе цілодобово, і просто знай, що те, що я роблю, важливо для мене і важливо для нашої родини. Просто знай, що я зроблю все можливе, щоб бути в безпеці та повернутися до тебе додому. Бережіть одне одного”, – сказав він.

Відтоді не з’являлося жодних нових фотографій чи відео Гаффмана. Родина прокоментувала на своєму каналі ютуб, що з ним “все гаразд”.

Однак посилання на їхньому каналі, яке згодом було видалено, перенаправляло користувачів до групи в телеграм під назвою” Врятуйте цих маленьких дівчаток”.

Створена днями, група містила одне повідомлення: “Ми просимо уряд Сполучених Штатів врятувати цю сім’ю”, а також фотографію дружини Гаффмана та її дочок, які плачуть на вулиці.

Незрозуміло, чи створила цю групу родина. The Telegraph звернувся до Гаффманів за коментарем.

Їхній переїзд до Росії був викликаний невдоволенням тим, що вони вважали прогресивним перевищенням вимог в американській системі освіти.

Після переїзду з Аризони до Техасу вони були стурбовані тим, що їхня дочка Софія мала говорити на лесбійські теми в школі.

“Останньою краплею стало те, коли ми дізналися, що моя дочка Софія дізналася про лесбійок від дівчини зі свого класу. Вона не до кінця це розуміла, але для нас цього було достатньо, щоб зрозуміти, що щось має змінитися”, – сказав Гаффман пропагандистам з Russia Today.

Поїздка до Москви у травні 2023 року переконала родину, що Росія пропонує традиційні цінності, яких вони прагнули.

“Місто було чистішим, безпечнішим і більш організованим, ніж ми могли собі уявити. Найголовніше, ми знайшли місце, яке поважало наші цінності – де ми нарешті почувалися як вдома”, – продовжив Гаффман.

Після прибуття до Росії родина з’явилася в кількох пропагандистських ЗМІ, де вони описували свій переїзд як відмову від західних культурних цінностей. Дерек Гаффман сказав, що хоче заслужити своє місце в російському суспільстві не через подачки, а через служіння.

“Сенс цього вчинку для мене – заслужити місце тут, у Росії. Якщо я ризикуватиму собою заради нашої нової країни, ніхто не скаже, що я не є її частиною. На відміну від мігрантів в Америці, які приїжджають туди просто так, не асимілюються і водночас хочуть безплатних подачок”, – сказав він.

Але дружина Гаффмана згодом стверджувала, що її чоловіка ввели в оману.

“Коли він зареєструвався і все це зробив, йому сказали, що він не тренуватиметься два тижні і одразу поїде на передову. Але схоже, що він отримає ще один тиждень тренувань, ближче до передової, а потім його збираються відправити на передову”, – сказала вона.

Дружина Гаффмана сказала у своєму відеоблозі: “Минуло лише кілька місяців відтоді, як наша родина здійснила великий переїзд з Америки до Росії, і хоча ми пережили дивовижні пригоди, ця подорож також принесла серйозні випробування. Бути самотнім у новій країні, виховувати дітей і намагатися залишатися сильною випробувало мене так, як я ніколи не могла собі уявити”.

Гаффмани оселилися в “американському селі” – поселенні в Істрі, створеному американським емігрантом і блогером Тімом Кірбі, який живе в Росії вже два десятиліття. Воно було засноване у 2023 році як притулок для американців, які тікають від того, що Кірбі назвав “ліберальними гендерними нормами”.

Однак, згідно з повідомленням United24Media, відомо, що лише дві родини, включаючи Гаффманів, переїхали туди.

  • Темношкіра жінка, яка переїхала зі США до Росії, щоб уникнути “дискримінації” та “расизму”, розповіла в соцмережах, що її побили сусіди-расисти.

За даними синоптиків у середу, 23 липня, у частині областей очікується негода.

Ввечері 22 липня начальник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов закликав українців “вирішувати внутрішні суперечності шляхом відкритого діалогу для досягнення єдиної спільної мети”.

Внаслідок масштабної схеми вирубки лісів на території Лазещинського лісництва, яке є філією “Ясінянське лісомисливське господарство” ДП “Ліси України” довкіллю завдано збитків на 55,8 млн гривень. Посадовцю філії оголосили підозру.

Біля Офісу президента ввечері 22 липня спалахнули протести після того, як влада Україна зробила крок до послаблення антикорупційного агентства. Опоненти вважають це найрадикальніший із низки нещодавніх кроків, спрямованих на концентрацію влади у руках Володимира Зеленського та придушення критики його адміністрації.

Ввечері 22 липня президент Володимир Зеленський підписав закон №12414, що обмежує незалежність Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.