В Росії провалили проєкт заводу електроніки для літаків МС-21 і Ту-214

Джерело: The Moscow Times

У РФ державна експертиза відмовилася приймати проєкт “Ростеха” з виробництва авіаційної електроніки для літаків МС-21 і ТУ-214.

Проєкт планувалося реалізувати за участю Уральського приладобудівного заводу. На його базі держкорпорація “Ростех” хотіла модернізувати цехи для серійного виробництва електроніки для вузькофюзеляжних літаків МС-21 і ТУ-214.

Минулого тижня також стало відомо, що авіабудівникам не вдалося створити аналоги іноземних підшипників для російських лайнерів. Анатолій Гайданський — гендиректор компанії “Аерокомпозит”, яка розробляє деталі для лайнерів МС-21, — скаржився, що основними “болючими точками” виробництва є саме підшипники й електронна компонентна база.

“Ростех” обіцяв почати серійне виробництво літака МС-21 ще в 2016 році, але неодноразово відкладав це. Згідно з комплексною програмою розвитку російської авіагалузі до 2030 року, перші дев’ять МС-21 мали передати авіакомпаніям у вересні-грудні 2025 року.

Довідка: МС-21 і ТУ-214 — російські середньомагістральні вузькофюзеляжні пасажирські літаки.

  • Російські цивільні літаки, які мали замінити Boeing і Airbus після запровадження західних санкцій, суттєво подорожчали, хоча серійне виробництво досі не розпочалося. Про це свідчить протокол наради у мінтрансі РФ за участю представників авіакомпаній, держкорпорації РФ “Ростех”, Об’єднаної авіабудівної корпорації (ОАК) та Росавіації.
  • Росія продовжує імпортувати іноземні літаки, порушуючи санкції США та ЄС. З початку 2024 року до країни ввезли щонайменше 28 повітряних суден, включно з пасажирськими Bombardier, Airbus і Boeing.
  • Літаки російських авіакомпаній, що залишилися без технічного обслуговування через західні санкції, введені за повномасштабне вторгнення в Україну, продовжують ламатися під час польоту. Зокрема 2 грудня борт Airbus А321 “Аэрофлота”, що летів із Санкт-Петербурга до Москви, запросив аварійну посадку в аеропорту Шереметьєво. Рішення про екстрене приземлення було прийняте через відмову лівого двигуна.
  • За даними ЗМІ, Росія просить у США дозвіл на придбання літаків Boeing за кошти зі своїх суверенних активів, які заморозили у Штатах та Європі після повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

За даними синоптиків у середу, 23 липня, у частині областей очікується негода.

Ввечері 22 липня начальник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов закликав українців “вирішувати внутрішні суперечності шляхом відкритого діалогу для досягнення єдиної спільної мети”.

Внаслідок масштабної схеми вирубки лісів на території Лазещинського лісництва, яке є філією “Ясінянське лісомисливське господарство” ДП “Ліси України” довкіллю завдано збитків на 55,8 млн гривень. Посадовцю філії оголосили підозру.

Біля Офісу президента ввечері 22 липня спалахнули протести після того, як влада Україна зробила крок до послаблення антикорупційного агентства. Опоненти вважають це найрадикальніший із низки нещодавніх кроків, спрямованих на концентрацію влади у руках Володимира Зеленського та придушення критики його адміністрації.

Ввечері 22 липня президент Володимир Зеленський підписав закон №12414, що обмежує незалежність Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.