Буданов: «Нація програє, якщо її розривають внутрішні суперечності»
Джерело: Кирило Буданов/Telegram
Ввечері 22 липня начальник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов закликав українців “вирішувати внутрішні суперечності шляхом відкритого діалогу для досягнення єдиної спільної мети”.
Відповідну заяву Буданов оприлюднив у соцмережах, втім, прямо не вказав про які розбіжності мова.
Українська історія навчила нас – нація програє, якщо її розривають внутрішні суперечності, – зазначив він.
Разом з тим, глава ГУР нагадав, що у всіх нині “один ворог”.
В нас одна спільна біда, один ворог. Тож вирішувати внутрішні суперечності варто шляхом відкритого діалогу для досягнення єдиної спільної мети – відстояти нашу країну. Впевнений, що Україну врятують сильні військо та інституції, – додав Буданов, закликавши проявити мудрість і відповідальність.
Зауважимо, 22 липня Рада підтримала поправки до законопроєкту №12414, який підпорядковує Національне антикорупційне бюро та Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру Офісу генпрокурора, чим обмежує незалежність цих органів. За відповідне рішення проголосували 263 депутати.
До цього НАБУ та САП оприлюднили офіційну заяву щодо законопроєкту. У ній відомства попередили, що у разі його ухвалення керівник САП стане номінальною фігурою, а НАБУ втратить незалежність і перетвориться на підрозділ Генпрокуратури.
Після неофіційної інформації про підписання закону, у містах України сотні людей зібралися на протести.
За даними “Еспресо”, у Львові протестувальники зібралися біля памʼятника Шевченка.
Як зазначає “Радіо Свобода”, мітинг також відбувається у Дніпрі. За підрахунками, на акцію зібралися приблизно сотня людей, які закликають ветувати законопроєкт №12414 щодо НАБУ і САП.
Акція проти підписання законопроєкту, що послаблює НАБУ та САП проходить і в Одесі. Біля міського саду зібралися близько пів сотні одеситів.
Згідно з інформацією місцевих ЗМІ, у Тернополі біля будівлі обласної військової адміністрації та обласної ради відбувся пікет проти ухвалених Верховною Радою змін до законодавства, які знищують незалежність антикорупційної системи в Україні.
Учасники тримали плакати з написами “Немає вибору, крім спротиву”, виступаючи проти підпорядкування антикорупційних органів Офісу генпрокурора.
У Луцьку акція пройшла на Театральному майдані. Пів сотні мітингувальників вимагали збереження незалежності НАБУ та САП. Присутні тримали плакати з написами “ВЕТО”, “Знищите НАБУ — знищите довіру” та “Руки геть від САП”, пише “Суспільне. Луцьк”.
В Івано-Франківську акція пройшла під стінами обласної адміністрації, повідомили в “Суспільному. Івано-Франківськ”.
Окрім того, у Полтаві поблизу театру імені Гоголя відбувся мирний протест проти ухвалення законопроєкту №12414. Учасники виступали проти змін, які, за їхніми словами, підривають незалежність НАБУ та САП — ключових антикорупційних органів країни, зазначили журналісти “Суспільного. Полтава”.
Втім, пізно ввечері 22 липня Зеленський підписав закон №12414.
- Видання Finantial Times назвало “заходами проти незалежних антикорупційних органів” правки до законопроєкту №12414, який підпорядковує Національне антикорупційне бюро (НАБУ) та Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру (САП) Офісу генпрокурора.
- Аналітики руху “Чесно” оприлюднили список народних депутатів, які підтримали законопроєкт №12414, із правками, які фактично обмежують незалежність Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
- Прем’єр-міністерка Юлія Свириденко заявила, що проблема корупції в Україні перебільшена.
- Речник Єврокомісії Ґійом Мерсьє заявив, що ЄС стурбований нещодавніми діями української влади щодо Національного антикорупційного бюро (НАБУ) та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП).
- Посли держав “Групи семи” заявили про стурбованість через розпочаті розслідування стосовно співробітників Національного антикорупційного бюро.
- 22 липня донька спецпредставника президента США Кіта Келлога, голова благодійного фонду RT Weatherman Foundation Меган Моббс розкритикувала проголосовані Верховною Радою правки до законопроєкту №12414.
Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко прокоментував резонансний закон, що підпорядковує Національне антикорупційне бюро (НАБУ) та Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру (САП) Офісу генпрокурора.
Сьогодні, 23 липня, минає 115 років з дня смерті Архипа Куїнджі – українського художника, пейзажиста та мецената, уродженця Маріуполя. Він помер у 1910 році в Санкт-Петербурзі після хвороби серця та запалення легень.
Інфлюенсерка з Південної Африки Мішель Скай Гейворд опублікувала відео, де вона плаває у воді з каналізаційними стоками. Ролик швидко став вірусним в соцмережах.
Мешканцю Харківщини повідомили про підозру в шахрайстві після того, як він отримав з бюджету понад 600 тисяч гривень за буцімто руйнування внаслідок бойових дій.
Після розслідування корупційних дій членів команди та просто близьких до Володимира Зеленського людей – кількох депутатів від “Слуги народу”, міністрів Стефанішиної і Чернишова, та, за даними “Української правди”, навіть співвласника “Кварталу 95” Тімура Міндіча – президента завдав удару у відповідь. З неймовірною швидкістю “слуги” разом з ексОПЗЖ та “Батьківщиною” ухвалили законопроєкт №12414, який напередодні голосування докорінно переписали, щоб гарантувати оточенню президента та кожному, хто зможе домовитись з Офісом генпрокурора, недоторканість від антикорупційних органів.