Железняк: ОП просив нардепів підтримати закон про НАБУ і САП посилаючись на республіканців
Джерело: Ярослав Железняк
Нардеп Ярослав Железняк повідомив, що Офіс президента переконував деяких нардепів підтримати закон, який обмежує незалежність НАБУ та САП, посилаючись на бажання Республіканської партії США, але це виявилось брехнею.
За даними Железняка, на Банковій нібито заявляли, що ухвалення закону вимагають республіканці напротивагу демократам.
Однак все це виявилось брехнею, адже один з сенаторів-республіканців Ліндсі Грем розкритикував даний закон.
“Україна з часів Революції Гідності досягла величезних успіхів у боротьбі з корупцією. Примітно, що цей прогрес було досягнуто під час боротьби з агресією Росії, що є свідченням надзвичайної волі українського народу. Ми побоюємося, що нещодавнє прийняття Верховною Радою закону, підписаного президентом Зеленським, підриває значну частину цього прогресу та суперечить величезному бойовому духу України, а також очікуванням громадян України та міжнародної спільноти”, – мовиться у спільній заяві Грема з сенатором-демократом Джинном Шейхіном.
Що передувало?
22 липня парламент ухвалив закон, який фактично позбавляє незалежності НАБУ – агентство, створене у 2015 році за наполяганням США та інших західних партнерів.
Відповідно до законопроєкту, генеральний прокурор, призначений президентом, отримає широкі повноваження над НАБУ та Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою. Зеленський, з монобільшістю у Раді, підписав закон ввечері.
На пресконференції у вівторок директор НАБУ Семен Кривонос заявив, що законопроєкт просували посадовці, проти яких веде розслідування агентство.
Ця кампанія тиску – пряма реакція на ефективність наших розслідувань, зокрема щодо високопосадовців та народних депутатів, – зазначив він. – Це рішення ставить під загрозу не лише роботу антикорупційних органів, а й євроатлантичні прагнення України.
Після неофіційної інформації про підписання закону, у містах України сотні людей зібралися на протести.
- Народний депутат Ярослав Железняк повідомив про підготовку конституційного подання через закон №12414, що обмежує незалежність Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
- Єврокомісар з економічних питань Валдіс Домбровскіс попередив, що втручання в діяльність НАБУ та САП може поставити під загрозу як фінансову допомогу, так і перспективу вступу України до Євросоюзу.
- Президент України Володимир Зеленський анонсував новий законопроєкт щодо антикорупційних органів. Сталось це на тлі ухвалення скандального законопроєкту №12414 щодо обмеження незалежності НАБУ та САП.
Китаєць виграв судовий процес проти свого колишнього роботодавця, що неодноразово вимагав від працівника брати участь в онлайн-тренінгах після робочого дня.
Уночі 26 липня (з вечора 25 липня) противник випустив по Україні 235 засобів повітряного нападу.
Центральне командування США (CENTCOM) заявило про ліквідацію одного з ватажків “Ісламської держави” в Сирії.
Представник Камбоджі в ООН заявив, що його країна прагне негайного припинення вогню з Таїландом, оскільки збройний конфлікт триває третю добу поспіль.
Під ранок 26 липня безпілотники атакували російський завод “Сигнал” у Ставрополі, де виготовляються станції активних перешкод авіаційного, наземного та морського базування.