Правозахисники і родичі українських полонених медиків вимагають їхнього звільнення з російського полону

Повідомляють у Центрі громадянських свобод

Понад 500 українських медичних працівників зараз перебувають у примусовому утриманні в Росії. Серед них є як цивільні, так і військові медики. 

27 липня, у День медичного працівника, Центр громадянських свобод спільно з громадською організацією “Військові медики України” запустили масштабну інформаційну та адвокаційну кампанію з метою захисту прав ув’язнених медичних фахівців внаслідок повномасштабної війни Росії в Україні. 

Згідно з Міжнародним гуманітарним правом, принижування гідності військовополонених, їх катування та знущання – під забороною.

“До нас ставилися, як до собак. Не можна було до нас торкатися чи підходити. Зазвичай, в таких умовах вилазять усі хронічні хвороби, й у кожного вони різні. Медичних препаратів постійно не вистачало. А коли наші ліки закінчилися, нас уже зовсім не було чим лікувати”, — згадує про дні у полоні військова медикиня Марʼяна Мамонова.

Російські військові продовжують порушувати міжнародне гуманітарне право стосовно медичних працівників, які перебувають у полоні. 

“Медики покликані рятувати життя і полегшувати страждання, натомість їх карають за те, що вони до останнього виконували свій професійний обовʼязок”, – зазначено в повідомленні.

Центр громадянських свобод закликає міжнародні медичні установи та організації підвищити тиск на Росію для збереження життя медичних працівників до їх звільнення з полону. 

“Також ми закликаємо до солідарності усіх українських та іноземних медичних працівників і просимо поширити цю інформацію з закликом до відповідних інституцій і тегаючи їх у соцмережах. Текст поста українською та англійською, ілюстрації, список інституцій і тегів окремо додаємо”, – вказали в Центрі громадянських свобод.

Ця інформаційно-захисна кампанія проводиться в рамках ініціативи Центру громадянських свобод Prisoners Voice, спрямованої на звільнення всіх цивільних ув’язнених, військовополонених та політичних ув’язнених, які опинилися у полоні внаслідок російсько-української війни з 2014 року.

Ввечері 23 грудня невідомі дрони атакували військовий аеродром Міллерово у Ростовській області, РФ.

Завдяки лазівкам у санкціях ЄС російські мільярдери, наближені до президента РФ Володимира Путіна, продовжують заробляти на торгівлі з Європою. До таких висновків дійшли автори розслідування онлайн-видання The Insider.

У Генеральному штабі поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 23 грудня. З початку доби відбулося 235 бойових зіткнень, противник завдав 12 авіаційних ударів із застосуванням 37 КАБ, понад 490 ударів дронами-камікадзе та здійснив більш як три тисячі обстрілів позицій наших військ і населених пунктів із використанням різних типів озброєння.

Результат дослідження уламків балістичної ракети середньої дальності “Орешник”, якою РФ вдарила по Дніпру 21 листопада, засвідчив, що російський президент Володимир Путін вкотре заявив неправдиву інформацію щодо “найновішого озброєння”.

Німеччина надала Україні новий великий пакет озброєнь, значно посиливши українську ППО.