ДБР розслідує понад 110 кримінальних проваджень щодо зловживань військкомів

Джерело: Державне бюро розслідувань.
Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну ДБР розслідує 112 проваджень щодо зловживань посадовців територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.
За результатами роботи бюро 15 обвинувальних актів вже направлено до суду.
“Мотивами “популярних” правопорушень посадовців військкоматів стає власна нажива, заради якої вони нехтують як совістю, так і відповідальністю за долю країни”, – пояснили у ДБР.
А також додали, що зараз перевірка діяльності та способу життя працівників територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки триває. Відтак, усі порушення отримають принципову та безкомпромісну оцінку відповідно до Кримінального кодексу.
Резонансними фактами розкритих зловживань у військкоматах стали наступні випадки:
- У Запоріжжі ДБР викрило військкома, який організував схему збагачення для свого оточення та допомагав ховатися від суду кримінальним елементам.
- На Закарпатті ДБР повідомило про підозру військовому комісару, який змушував солдат будувати його маєток.
- На Київщині ДБР викрило посадовця територіального центру комплектування та соцпідтримки на сприянні нелегальному перетині кордону.
- У Полтавській області ДБР повідомило про підозру військкому, який жорстоко побив свого підлеглого.
- В Одесі ДБР повідомило про підозру у незаконному збагаченні колишньому військкому.
- На Рівненщині суд помістив за ґрати керівника обласного військкомату, який побив військового.
- У Черкаській області ДБР повідомило про підозру працівнику військкомату, який за 10 тисяч доларів допомагав чоловікам уникнути від служби в армії.
- На Вінниччині ДБР викрило злочинну групу, що сприяла ухилянтам у Вінницькому центрі комплектування.
- В Краматорському районі ДБР викрило механізм видачі фіктивних документів для перетину держкордону: до схеми причетний військком з Донеччини.
- Зокрема, перед судом постануть “ділки” з Буковини, які хотіли збагатитися на оформленні довідок про відстрочку від мобілізації.
“ДБР посилює протидію злочинам у військкоматах та попереджає, що будь-які схеми будуть викриті, а винні – притягнуті до відповідальності”, – зазначили у відомстві.
- Личаківський суд Львова обрав запобіжний захід військкому із Закарпаття, який змушував солдатів будувати йому будинок. Його помістять під варту з правом внесення застави у 805 тисяч гривень.
- Правоохоронці затримали начальника Голосіївського районного у місті Києві територіального центру комплектування та соціальної підтримки, який за грошову винагороду допомагав чоловікам призовного віку виїхати за кордон.
- На Закарпатті правоохоронці викрили голову військово-лікарської комісії на сприянні у незаконному виготовленні для чоловіків призовного віку меддокументів, що були підставою для відстрочки від військової служби.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.
Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.
Російські цивільні літаки, які мали замінити Boeing і Airbus після запровадження західних санкцій, суттєво подорожчали, хоча серійне виробництво досі не розпочалося. Про це свідчить протокол наради у мінтрансі РФ за участю представників авіакомпаній, держкорпорації РФ “Ростех”, Об’єднаної авіабудівної корпорації (ОАК) та Росавіації.
Під час обстрілу російськими дронами по Полтаві 3 липня загинув 21-річний Олександр Ляшик, котрий працював у Полтавській ОВА.
Заступника головнокомандувача Військово-морського флоту РФ генерал-майор Михайла Гудкова ліквідували на території Курської області, підтвердив губернатор Приморського краю РФ Олег Кожемяко.