ОПЕК+ збільшить видобуток нафти на 547 тисяч барелів на добу

Джерело: Reuters

Країни ОПЕК+ домовилися про чергове підвищення обсягів видобутку нафти – у вересні воно зросте на 547 тисяч барелів на добу. Це рішення ухвалили 3 серпня під час онлайн-зустрічі восьми членів об’єднання.

Це еквівалентно чотирьом місячним підвищенням, запланованим раніше. З квітня країни прискорюють збільшення виробництва порівняно з планом, затвердженим у грудні 2024 року.

У підсумковій заяві після зустрічі в OPEC+ пояснили, що причинами рішення є “здоровий стан економіки та низькі запаси”.

Ціни на нафту залишаються високими попри зростання видобутку. Зокрема, котирування Brent у п’ятницю зупинилися приблизно на позначці у $70 за барель – проти мінімуму у $58 у квітні. Нині підтримку ринку надає сезонне зростання попиту.

Саудівська Аравія, Росія, Ірак, ОАЕ, Кувейт, Казахстан, Алжир і Оман підкреслюють, що це поступове збільшення видобутку може бути призупинене або скасоване залежно від зміни ринкових умов.

ОПЕК+ почала нарощувати видобуток у квітні – спершу на 138 тисяч барелів на добу, а після щомісячно збільшувала темпи: у травні, червні та липні – по 411 тисяч, у серпні – на 548 тисяч, у вересні – на 547 тисяч.

ОПЕК нагадує, що прискорене збільшення квот на видобуток дозволить країнам, які раніше недоотримали обсяги і зобов’язалися компенсувати їх, прискорити ці компенсації.

Президент США Дональд Трамп раніше заявив, що хоче бачити мирну угоду щодо України до 8 серпня. Вашингтон посилює тиск на Індію з метою обмежити закупівлі російської нафти.

Наступну зустріч членів OPEC+ заплановано на 7 вересня. Тоді можуть ухвалити рішення про повернення ще одного рівня скорочень у 1,65 млн барелів на добу. Весь альянс має чинне обмеження видобутку на 2 млн барелів на добу – воно діє до кінця 2026 року.

Раніше у Кремлі заявили, що уважно стежать за стрімким падінням цін на нафту та намагаються мінімізувати його вплив на економіку країни.

Довідка. Організація країн – експортерів нафти – картель, створений нафтовидобувними державами для стабілізації цін на нафту. Членами цієї організації є країни, чия економіка залежить від доходів з експорту нафти.

22 червня в Україні відзначають День скорботи та вшанування пам’яті жертв війни. Ця дата присвячена пам’яті мільйонів українців, які загинули під час воєн і збройних конфліктів.

У центрі Києва 21 червня відбувся десятий ювілейний Марш рівності, організований ГО “КиївПрайд”

Після рішення президента Польщі Кароля Навроцького позбавити президента України Володимира Зеленського ордена Білого Орла увага знову прикута до найвищої польської державної нагороди. За понад 320 років існування орденом були відзначені кілька українських діячів – від гетьмана Івана Мазепи до сучасних президентів України. Водночас серед кавалерів нагороди є й постаті, які викликають суперечки через свою роль в історії.

Унаслідок російської атаки на Полтаву 20 червня загинули двоє людей, ще 14 дістали поранення, серед них – шестеро дітей.

Президент України Володимир Зеленський повідомив про підготовку російськими окупантами нової масованої атаки по Україні. Він закликав громадян реагувати на сигнали повітряної тривоги.