Чотирьох ворожих коригувальників, серед яких експосадовець «Беркута», засудили до 8 та 9 років ув’язнення

Джерело: СБУ.
Чотирьох російських інформаторів, які коригували повітряні атаки РФ на українські міста, засудили до 8 та 9 років позбавлення волі.
Співробітники СБУ затримали зловмисників під час контрдиверсійних заходів у столиці та у прифронтових регіонах України.
Зокрема, у Києві тюремний строк отримала тренерка однієї зі столичних шкіл бойових мистецтв. З початку повномасштабного вторгнення жінка почала публікувати на прокремлівських телеграм-каналах фотознімки позицій Сил оборони на території міста.
Таким чином на неї вийшов представник російської спецслужби та залучив її до співпраці на користь країни-агресора. За його завданням киянка відстежувала місця базування оборонців столиці. У своїх «звітах» агресору вона «уточнювала» не тільки дислокацію українських захисників, але й описувала їхню форму одягу та шеврони.
Також вона надавала ворогу координати критичної інфраструктури на території столичного регіону. Отриману розвідінформацію окупанти використовували для здійснення прицільних повітряних ударів по Києву.
На Донеччині 9 років тюрми отримав мешканець Краматорська, який працював на одному із місцевих заводів. Зловмисник наводив російські ракети на маршрути пересування важкої бронетехніки ЗСУ, у тому числі іноземного виробництва. Для комунікації з агресором використовував закритий чат у популярному месенджері.
Ще одним засудженим є співробітник розформованого спецпідрозділу міліції “Беркут”. Він передавав своїй доньці у тимчасово окупованому Криму локації Сил оборони в районах міст Гірник та Красногорівка, що на сході України.
Отримані відомості вона передавала представнику російської спецслужби для подальшого їх використання під час підготовки прицільних повітряних ударів по Україні.
У Харкові до 8 років за ґратами засуджено ще одного ворожого інформатора. Злочинець коригував ракетні атаки РФ на обласний центр через своїх знайомих з Росії, які перебували у полі зору спецслужб країни-агресорки.
- За результатами роботи контррозвідки Служби безпеки на Донеччині припинила свою діяльність ще одна російська агентурна мережа.
- Співробітники Служби безпеки України затримала депутата однієї із селищних рад Полтавської області, який коригував російські обстріли по передових позиціях Сил оборони на східному фронті.
- Кіберфахівці СБУ викрили та затримали двох інформаторів РФ, які збирали дані про підрозділи ЗСУ на території Харкова та наводили на ці об’єкти удари окупантів.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.