Вперше з початку повномасштабної війни Китай скоротив закупівлю сировини в РФ
Джерело: Reuters
Обсяги імпорту російських товарів до КНР, які збільшувалися понад рік поспіль, у липні 2023 року впали на 8%, – до $9,2 млрд.
Загальний обсяг двостороннього товарообігу, який президент РФ Володимир Путін вимагає збільшити до $200 млрд на рік, також знизився до $19,49 млрд у липні проти $20,83 млрд місяцем раніше.
Водночас постачання на російський ринок китайських товарів, якими Кремль розраховує замінити імпорт з оголошених “недружніми” західних країн, становили $10,28 млрд на місяць. Попри те, що обсяги експорту з Китаю в РФ на 52% перевищили торішні, темпи його зростання сповільнилися майже вдвічі: у червні вони сягали 91%.
Окрім цього, у липні китайський імпорт до Росії перевищив експорт на $1,1 млрд. Основна причина — зниження обсягів закупівель нафти Китаєм, зазначають аналітики ПСБ.
Тоді як для РФ провал китайського попиту на сировину, а також зростання обсягів імпорту з КНР свідчать про тиск на курс рубля: приплив валюти від експорту знижується, а її відтік на імпорт навпаки зростає. Тож як результат: російський рубль дешевшає сьомий місяць поспіль, чого на Мосбіржі не бачили з 2014 року, а долар та євро оновлюють рекорди з першого місяця війни: понад 96 рублів за американську валюту та більш як 105 рублів – за європейську.
- У 2022 році Росія стала свідком безпрецедентного чистого відтоку капіталу на суму 239 мільярдів доларів США. Відтік капіталу означає переміщення активів з країни.
- Керівник Офісу Президента Андрій Єрмак зазначив, що в Росії зараз рекордний дефіцит робочої сили.
- Рада Європейського Союзу продовжила на шість місяців, до 31 січня 2024 року, обмежувальні заходи, спрямовані на окремі сектори економіки РФ.
- Швейцарський приватний банк Julius Baer припинить усі операції з клієнтами, що базуються в Росії.
- Уряд Японії планує значно посилити експортний контроль легкових автомобілів, зокрема й вживаних, у межах додаткових санкцій проти РФ.
Євросоюз не зміг досягти згоди щодо заборони імпорту російського скрапленого природного газу у межах майбутнього пакету санкцій. Суперечності між державами-членами та відсутність надійних альтернатив змусили Єврокомісію підготувати нову стратегію відмови від енергоносіїв РФ — її презентують у травні.
Рішенням Київського апеляційного суду призначили новий розгляд справи ексголови Броварської райдержадміністрації Володимира Майбоженка. У квітні 2024 року він напідпитку збив на пішохідному переході чотирьох осіб.
На тлі кризи в цивільній авіації через війну та санкції в Росії заговорили про можливе відродження дирижаблів. Їх планують використовувати для транспортування вантажів у важкодоступних районах Арктичної зони, і вироблятимуть — із сучасних композитних матеріалів.
Пізно ввечері 16 квітня російські війська здійснили черговий масований обстріл Дніпра. Внаслідок атаки дронів загинули двоє осіб, ще семеро постраждалих.
16 квітня президент Володимир Зеленський погодив утворення військових адміністрацій населених пунктів у Донецькій області.