Імпорт Китаю з Росії впав вперше з лютого 2021 року
Джерело: Reuters
У липні імпорт Китаю з Росії впав уперше з лютого 2021 року. Водночас імпорт російської нафти та інших товарів продовжував стабільно зростати від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну.
Згідно з підрахунками Reuters на основі даних Головного митного управління, імпорт Китаю з Росії минулого місяця скоротився на 8% – до 9,2 мільярда доларів порівняно з роком раніше – тоді як у червні 2023 року рівень імпорту зріс на 15,7%
Китай купує російську нафту, вугілля та деякі метали зі знижками.
Минулого місяця загальний імпорт Китаю скоротився на 12,4% через зниження внутрішнього попиту, значно перевищивши прогнози аналітиків про падіння на 5,0%.
Натомість експорт до Росії зріс на 52% у липні, до 10,28 млрд доларів, що набагато повільніше, ніж зростання на 90,9%, зареєстроване в червні.
Хоча експорт Китаю до Росії тримався відносно добре в порівнянні зі зниженим попитом в інших країнах, він становив невелику частину загального експорту, лише 3% у січні-липні.
Вартість двосторонньої торгівлі між двома країнами впала до 19,49 мільярда доларів у липні з 20,83 мільярда доларів у червні, що було найвищим показником з початку повномасштабної війни в Україні.
Китайська митна служба не оприлюднила дані з розподілом імпорту як за країнами, так і за продуктами.
- Міністр закордонних справ Китаю Ван І провів телефонну розмову з главою МЗС РФ Сергієм Лавровим. Під час розмови він заявив Лаврову, що Китай підтримуватиме незалежну та неупереджену позицію щодо України та намагатиметься знайти політичне врегулювання цього питання.
Росіянина засудили до трьох років ув’язнення в Нідерландах за передачу Росії конфіденційної інформації кількох компаній-виробників мікросхем.
У тимчасово окупованому Мелітополі (Запорізька область) знищено російську станцію управління військами, а разом з нею – і п’ятьох окупантів.
В мобільному застосунку для військовозобов’язаних “Резерв+” запустили функцію оплати штрафів за порушення правил військового обліку.
У Кремлі повідомили, що у Росії діє “військова цензура” та виключили повернення вільних ЗМІ.
Чинному народному депутату України, який з листопада 2024 року перебуває під вартою за державну зраду, оголосили нову підозру. Правоохоронці не вказують прізвища фігуранта, але з матеріалів справи зрозуміло, що мова йде про Євгена Шевченка.