До 85% шкіл розпочнуть навчання очно або у змішаному форматі – МОН

Джерело: Андрій Сташків в етері Українського Радіо

Заступник міністра освіти і науки України Андрій Сташків зазначив, що у новому навчальному році до 85% шкіл можуть розпочати роботу очно або у змішаному форматі.

У першому півріччі 2022/2023 навчального року лише 15% закладів освіти працювали очно, 33% – дистанційно, 51% – змішано.

Нині ж очікують, що новий навчальний рік 80-85% шкіл розпочнуть роботу бодай у змішаному форматі.

На кінець навчального року 25% шкіл здійснювали дистанційне навчання. Станом на 1 вересня у нас не буде 100% офлайн-навчання у всіх школах, тому що є школи на прифронтових територіях, зокрема в Харківській області, які знаходяться постійно під обстрілами, і де тривоги відбуваються 4-5 разів на день. Тобто там організувати очне навчання неможливо. Але відсоток шкіл, які будуть забезпечувати змішане або очне навчання ,з 1 вересня буде значно більший, ніж був на кінець минулого навчального року, – зазначив Сташків.

МОН спільно з ДСНС розробили вимоги до закладів освіти та укриттів, які ними використовуються, щодо створення безпечних умов навчання учнів. Ці вимоги реалізуються на рівні кожної школи окремо.

Міністерство освіти завдяки уряду, який виділив кошти на облаштування укриттів, виділило субвенцію з державного бюджету в розмірі 1,5 млрд грн для всіх областей, які можуть організувати освітній процес. Зауважується, що обласні військові адміністрації  разом із засновниками шкіл визначають формат навчання кожної окремої школи.

Очікується, що 500 шкіл матимуть нові укриття за виділені кошти.

Вранці 23 червня російські окупанти вдарили по Запоріжжю. Є руйнування та поранена.

У літній період пацієнти, які використовують препарати класу GLP-1, зокрема Ozempic, Wegovy та Mounjaro, можуть мати підвищені ризики зневоднення та ускладнень, пов’язаних із високою температурою.

Співачка Мадонна розповіла про свій конфлікт з Universal Studios через біографічний фільм про неї.

У Карпатах вдалося врятувати двох маленьких ведмежат, які залишилися без матері. Їх передали до Реабілітаційного центру бурого ведмедя Національного природного парку “Синевир”.

На Сумщині за минулу добу, 22 червня, внаслідок російських атак загинуло троє осіб, ще 13 постраждало. Серед жертв та поранених – діти.