В РФ побачили загрозу дипломатичної ізоляції після саміту у Саудівській Аравії

Джерело: росЗМІ

Міжнародна конференція в Саудівській Аравії, де понад 40 країн без Росії обговорювали мирне врегулювання в Україні, створює загрози для Кремля, повідомляють дипломатичні джерела.

Хоча зустріч у Джидді завершилася без конкретних рішень та спільної заяви, вона показала, що Україна прямує до нової тактики — під’єднати до діалогу країни Глобального Півдня, одночасно дипломатично ізолювавши Росію.

Глобальний Південь підтримує територіальну цілісність та незалежність України.

Завдання Києва зробити ці країни, якщо не союзниками, то партнерами. А потім уже коли загального консенсусу буде досягнуто, Україна намагатиметься його поглибити і ставитиме більш чутливі питання для формування такого консенсусу. Це саме те, що відбувається зараз, – зазначило джерело.

На конференцію до Саудівської Аравії приїхали представники всіх партнерів Росії з БРІКС. І навіть Китай направив призначеного Сі Цзіньпіном спецпосланця Лі Хуея. На переговорах на рівні радників з питань національної безпеки обговорювалася “формула миру” президента України Володимира Зеленського, що містить зокрема виведення російських військ з усієї території України.

Нам доведеться шукати якісь відповіді на нову тактику України, — сказало джерело, близьке до Кремля. — Бо як би ми не говорили, що з нами світова більшість, ніхто не визнав приєднання не лише Запорізької та Херсонської областей, а й навіть Криму. На цьому, звичайно, зараз Київ і гратиме, щоб ізолювати Москву по максимуму, — пояснив російський дипломат.

Росію не запросили на зустріч у Джідді, як і на попередні переговори у схожому форматі у Копенгагені. Перед початком саміту російські офіційні особи заявляли, що Москва уважно “стежитиме за перебігом зустрічі” та сподіватиметься, що про її підсумки поінформують країни БРІКС. Після закінчення переговорів директор департаменту інформації та друку МЗС Росії Марія Захарова заявила, що без російських дипломатів вони “не мали ваги”.

Дводенна зустріч у Джидді була частиною дипломатичного прагнення України заручитися підтримкою, окрім своїх основних західних прихильників, звернувшись до країн Глобального Півдня, які не хотіли приймати чийсь бік у конфлікті, що вразив світову економіку.

У вересні російська армія щоденно втрачала на полі бою в Україні у середньому по 1271 особі вбитими та пораненими. Відповідні дані оприлюднив високопосадовець Північноатлантичного альянсу на брифінгу в Брюсселі в кулуарах засідання міністрів оборони 17 жовтня. 

Надлишок нафти на світовому ринку штовхає її ціну вниз, а разом з нею нижче встановленого порогу у $60 за барель опустилася і вартість російського сорту.

17 жовтня Україна отримала від Швейцарської агенції з розвитку та співпраці важку машину для розмінування GCS-200. Загалом впродовж року Швейцарія передасть три машини для розмінування, котрі передадуть піротехнічним підрозділам ДСНС.

Уряд Німеччини надав Силам оборони новий пакет військової допомоги. Серед іншого, Україна отримає танки Leopard, ракети до системи ППО IRIS-T SLM та гаубиці Panzerhaubitze.

Володимир Зеленський презентував українцям план перемоги України над РФ. Українці та партнери відреагували критично. 

Президенту більше не вірять та публічно критикують навіть ті, хто ще рік тому наголошував на необхідності утриматися до нашої перемоги. Поглянемо на ключові пункти плану, які розчарували українців.