Байден наказав заборонити певні технологічні інвестиції США в Китаї

Джерело: Reuters

В середу, 9 серпня, президент США Джо Байден підписав наказ, який забороняє деякі нові інвестиції США в Китаї, а також вимагатиме повідомлення уряду в інших технологічних секторах.

Даний наказ уповноважує міністра фінансів США заборонити або обмежити інвестиції США в китайські компанії в трьох секторах: напівпровідники та мікроелектроніка, квантові інформаційні технології та певні системи штучного інтелекту.

Наказ спрямований на те, щоб перешкодити американському капіталу допомогти Китаю розробити технології, які могли б підтримати його військову модернізацію та підірвати національну безпеку США. 

Байден заявив у листі до Конгресу, що оголошує надзвичайний стан у країні, щоб впоратися із загрозою просування таких країн, як Китай, “у чутливих технологіях і продуктах, критичних для армії, розвідки, спостереження або кіберможливостей”.

У четвер, 10 серпня, Китай заявив, що “серйозно стурбований” цим наказом і залишає за собою право вживати заходів.

У заяві міністерства торгівлі Китаю зазначили, що наказ впливає на нормальне функціонування та прийняття рішень підприємствами, а також підриває міжнародний економічний і торговий порядок.

Міністерство закордонних справ Китаю заявило, що країна “рішуче не задоволена” і “виступає проти наполегливих вимог США щодо введення інвестиційних обмежень щодо Китаю”.

У суботу, 19 квітня Україна та Росія за посередництва Об’єднаних Арабських Еміратів провели обмін полоненими. Додому повернулись 246 українських військових.

Президент України Володимир Зеленський відреагував на заяву очільника Росії Володимира Путіна щодо тимчасового призупинення бойових дій з 19 до 21 квітня.

Президентка Румунії Мая Санду розповіла, що на парламентських виборах 28 вересня Кремль намагатиметься змінити керівництво Молдови на підконтрольних йому людей і використати Молдову проти України.

Спецпредставник США з питань України Кіт Келлог в інтерв’ю телеканалу Fox News заявив, що Україна не стане членом НАТО. За його словами, питання про вступ України до альянсу наразі не обговорюється.

Загострення кризи у вугільній галузі Росії продовжує негативно впливати на суміжні сектори економіки. Особливо серйозно постраждали залізничні перевезення, які зіштовхнулися з гострим дефіцитом вантажів.