В Україні скасували необхідність отримання ліцензії на виробництво алкоголю для малих виноробних підприємств
Джерело: Міністерство економіки України
Верховна Рада України ухвалила зміни до законодавства, що спрощують реєстрацію та ведення виноробного бізнесу. Відтак, ліцензії на виробництво алкоголю для малих виноробних підприємств скасовано.
Відповідний законопроєкт (№9030) народні депутати України підтримали з огляду на те, що малі виробники вина та винної продукції скаржились на складнощі з отриманням ліцензій на виробництво алкоголю та завелику кількість звітності, яку необхідно складати щомісяця.
Що зміниться?
- скасовується необхідність отримання малими виробництвами виноробної продукції ліцензії на виробництво алкоголю. Натомість створять Реєстр малих виробництв виноробної продукції;
- зменшаться вимоги до матеріально-технічної бази малих виробництв виноробної продукції;
- замість щомісячної звітності виробники складатимуть щорічну;
- дозволяється розлив вина та винних напоїв у металеві банки та кеги (як це заведено в Європі та США).
Також Верховна Рада підтримала за основу законопроєкт про “Про виноград та продукти виноградарства” (№9139). Після ухвалення закону та набуття ним чинності профільне законодавство приведуть у відповідність із нормами ЄС. Зокрема:
- уніфіковано терміни та визначення, класифікацію сортів винограду та вимоги до виробництва продуктів виноградарства та виноробства;
- визначено механізм захисту на території України географічних зазначень;
- ухвалено створення єдиного державного “Виноградарсько-виноробного реєстру”;
- передбачено можливість державної підтримки виноградарства та виноробства;
- встановлено принципи проведення перевірок виробництва виноробної продукції, визнано контролюючі установи та їх повноваження, конкретизовано санкції, які встановлюються за порушення вимог закону.
У відомстві зазначили, що загалом за 6 місяців реформи дерегуляції уряд переглянув понад 800 інструментів регулювання роботи бізнесу.
- Через повномасштабне вторгнення РФ виноробна галузь зазнала значних втрат. Однак, попри це, торік Україні вдалося експортувати вино власного виробництва у 49 країн світу.
- З 1 січня 2026 року почне діяти закон про запровадження Е-марок акцизного податку на цигарки та алкоголь. Він передбачає переведення обліку до цифрового формату задля його спрощення.
Чехія не планує продовжувати виключення ЄС, котре дозволяє імпортувати дизельне пальне та інші нафтопродукти РФ, повідомило Міністерство промисловості та торгівлі.
Російська економіка перебуває у глибокій кризі через політику Кремля, спрямовану на підтримку війни проти України. У Білому домі заявили, що перспективи Росії залишаються похмурими, адже глава РФ Володимир Путін підриває економіку, нарощуючи бюджетні витрати на війну до рекордних показників пострадянської історії.
Джерело: Eurogamer Оглядач ігрового порталу Eurogamer Брендан Колдвелл заявив, що українська гра “S.T.A.L.K.E.R. 2” демонструє…
Росія використовує північнокорейських солдатів і зброю з Ірану, а це означає, що Третя світова війна вже почалася, заявив лідер фракції “Євросолідарність” Петро Порошенко під час Політичної асамблеї Європейської народної партії на Мальті.
Адміністрація Джо Байдена активно посилює військову підтримку України напередодні інавгурації Дональда Трампа, що може зміцнити позиції новообраного президента США у переговорах щодо закінчення війни.