Росія запустить космічний корабель для пошуку води на Місяці

Джерело: Reuters

 У четвер, 10 серпня, Росія здійснила останні приготування до запуску космічного корабля для висадки на Місяць. Росія хоче стати першою державою, яка здійснить м’яку посадку на південному полюсі Місяця і зможе віднайти значні поклади водяного льоду.

Карти NASA у 2018 році показали водяний лід у затінених частинах Місяця, а в 2020 році NASA підтвердило наявність води на сонячних ділянках.

Ракета “Союз 2.1v” з кораблем “Луна-25” вилетить з космодрому “Східний” у п’ятницю, 11 серпня, о 02:11 за московським часом і повинна приземлитися на Місяці 23 серпня.

Російська місія на Місяць, перша з 1976 року, змагається з Індією, яка минулого місяця відправила свій посадковий апарат на Місяць Чандраян-3, а також зі Сполученими Штатами та Китаєм, які мають передові програми дослідження Місяця.

Великі держави, такі як Сполучені Штати, Китай, Індія, Японія та Європейський Союз, усі досліджували Місяць протягом останніх років.

Жодна країна ще не здійснила м’яку посадку на південний полюс. Індійська місія Чандраян-2 зазнала невдачі в 2019 році.

Нерівна місцевість ускладнює приземлення, але відкриття там водяного льоду може бути історичним: велика кількість льоду може бути використана для видобутку палива та кисню, а також задля питної води.

Після низки вибухів електронних пристроїв у Лівані армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) почала перекидання 98-ї дивізії із сектора Гази на північний кордон.

Папа Римський Франциск без пояснення відмовився від запрошення відвідати церемонію повторного відкриття  Собору Паризької Богоматері у Парижі, заплановану на 7-8 грудня. Понтифік заявив, що не збирається брати участь у заході відкриття собору після реконструкції.

У ніч на 19 вересня російські війська вчергове обстріляли Харків. Ворог поцілив у відкриту територію одного з районів, наразі відсутня інформація щодо постраждалих.

Франція модифікує частину винищувачів Mirage 2000-5F, призначених для України, для ураження наземних цілей.

Центр протидії дезінформації продовжує моніторити інфопростір країн Глобального Півдня та виявляти вигідні РФ наративи.