Через злочинні дії росіян на четвертому енергоблоці ЗАЕС стався інцидент із витоком води – «Енергоатом»

Джерело: “Енергоатом”

Внаслідок виведення четвертого енергоблока тимчасово окупованої Запорізької АЕС у режим “гарячого зупину” стався інцидент із витоком води з першого контура реактора в другий.

Радіологічного викиду в довкілля не було.

У компанії пояснили, що це сталось через порушення цілісності третього парогенератора, розташованого в герметичній оболонці блоку. Відтак окупаційне керівництво розпочало переведення четвертого енергоблока ЗАЕС у режим “холодного зупину”.

Водночас протягом наступних трьох днів загарбники переведуть шостий енергоблок ЗАЕС у режим “гарячого зупину”, що є черговим порушенням умов ліцензії та вимог “Енергоатома”.

“Некомпетентне нелегітимне “керівництво” ЗАЕС від “Росатому” послідовно виводить блоки захопленої станції з ладу. І цей злочин із навмисним пошкодженням обладнання 4-го енергоблока, яке призвело до порушення цілісності вже трьох із пʼяти наявних фізичних бар’єрів на шляху розповсюдження радіації, витоку потенційно радіоактивної води першого контура за встановлені межі, пошкодження дорогого обладнання першого контура, буде розслідуваний”, – наголосив президент ДП “НАЕК “Енергоатом” Петро Котін.

Також він додав, що всі причетні до інциденту, хто продовжує виконувати злочинні накази “Росатому” та доводить до критичного стану обладнання всіх енергоблоків Запорізької АЕС, після деокупації станції будуть виявлені та притягнуті до відповідальності.

Крім того, Петро Котін повідомив, що високовольтну лінію зв‘язку 750 кВ відремонтували – і ЗАЕС підключена до основної лінії живлення вчора, 10 серпня, о 19:02.

Нагадаємо, що вчора вночі лінія 750 кВ ЗАЕС – Дніпровська, яка є основною для живлення тимчасово окупованої Запорізької АЕС, була пошкоджена. Після цього станцію довелося перемикнути на єдину доступну резервну лінію 330 кВ, відключення якої загрожувало втратою зовнішнього живлення – блекаутом.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.

У вересні російська армія щоденно втрачала на полі бою в Україні у середньому по 1271 особі вбитими та пораненими. Відповідні дані оприлюднив високопосадовець Північноатлантичного альянсу на брифінгу в Брюсселі в кулуарах засідання міністрів оборони 17 жовтня. 

Надлишок нафти на світовому ринку штовхає її ціну вниз, а разом з нею нижче встановленого порогу у $60 за барель опустилася і вартість російського сорту.

17 жовтня Україна отримала від Швейцарської агенції з розвитку та співпраці важку машину для розмінування GCS-200. Загалом впродовж року Швейцарія передасть три машини для розмінування, котрі передадуть піротехнічним підрозділам ДСНС.

Уряд Німеччини надав Силам оборони новий пакет військової допомоги. Серед іншого, Україна отримає танки Leopard, ракети до системи ППО IRIS-T SLM та гаубиці Panzerhaubitze.