«Позбутися всіх шпарин навколо вікон»: в «Укренерго» розповіли, як охолодити приміщення з мінімальними енерговитратами
Джерело: “Укренерго”
В “Укренерго” вкотре закликали українців ощадливо споживати електроенергію й надали декілька порад, як охолодити приміщення з мінімальними енерговитратами.
“Вихідні – гарний час потренуватися розподіляти користування потужними електроприладами впродовж доби та ощадливо споживати у період пікових навантажень – з 16:00 до 23:00. А якщо, попри помірні +25˚С, вам в ці дні без кондиціонера буде все ж таки надто спекотно, пропонуємо кілька порад як охолодити приміщення з мінімальними енерговтратами”, – зазначили у компанії.
Відтак в “Укренерго” рекомендують дотримуватися наступних правил:
- користуватися духовкою, плитою, тостером та сушильною машиною зранку і ввечері, щоб додатково не нагрівати приміщення;
- позбутися всіх шпарин навколо вікон та дверей, через які гаряче повітря потрапляє в дім. До речі, є розрахунки, власники добре ізольованих будинків можуть заощадити до 11% на рік на витратах на електроенергію;
- поставити перед вентилятором неглибоку тару з льодом: потік повітря швидко і рівномірно розподілить холод по всій кімнаті;
- змінити лампи розжарювання на LED лампи. У “звичайних” лампочках тільки 10% споживаної електроенергії перетворюються на світло, а інші 90% – на тепло.
Зазначимо, що нещодавно міністр енергетики Герман Галущенко повідомив, що опалювальний сезон 2023-2024 буде складнішим, аніж попередній, адже обстріли росіянами енергетичної інфраструктури триватимуть й надалі.
- Під час зустрічі з амбасадоркою США в Україні Бріджит Брінк очільник Міненерго Герман Галущенко повідомив, що в Україні триває наймасштабніша за всю історію ремонтна кампанія на енергетичних об’єктах.
- Голова правління НЕК “Укренерго” Володимир Кудрицький повідомив, що у серпні не прогнозується застосування графіків аварійних відключень, навіть попри те, що цей місяць буде важким для енергосистеми.
- Україна та Данія домовилися про початок співпраці у галузі вітрової енергетики.
З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.
Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.
2 липня внаслідок вибуху поблизу Житомира загинули щонайменше дві особи. Глава Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко повідомив деталі інциденту, зазначивши, що у населеному пункті десятки знищених будівель та багато постраждалих, зокрема діти.
1 липня журналіста Максима Коцюбинського доправили до відділку поліції в Києві вже після того, як він відзняв матеріал про те, що міністерка юстиції Ольга Стефанішина користується квартирою, котру не вказала у декларації.
У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.