США тимчасово зняли санкції з німецьких дочірніх підприємств «Роснєфті»

Джерело: Мінфін США

США тимчасово зняли санкції з двох німецьких дочірніх підприємств “Роснєфті”. Берлін заявляв, що вони більше не перебувають під контролем Росії.

Усі операції, заборонені Санкційними правилами щодо шкідливої іноземної діяльності Росії, які включають компанії Rosneft Deutschland GmbH або RN Refining & Marketing GmbH, а також будь-які юридичні особи, у яких RN Germany або RN Refining & Marketing прямо чи опосередковано володіють 50% або більше (окремо або в сукупності), — дозволяються до 12:01 ранку за східним літнім часом 29 квітня 2026 року”, — йдеться в документі.

Напередодні міністерка економіки Німеччини Катерина Райхе сказала Reuters, що компанії звільнять від санкцій, оскільки активи “більше не перебувають під контролем Росії”.

Берлін стверджував, що нафтопереробні заводи, які з 2022 року перебувають під опікою німецької держави, “відокремлені” від материнської групи, але є важливими для забезпечення країни паливом.

Серед активів — нафтопереробний завод PCK у Шведті, один з найбільших у Німеччині, на який припадає понад 12 % потужностей з перероблення палива в країні.

PCK Шведт, в якому “Роснєфть” володіє 54,17%, є також одним з найбільших роботодавців у Бранденбурзі — регіоні, де зростає підтримка ультраправої партії “Альтернатива для Німеччини” (AfD).

Окрім контрольного пакета акцій PCK Шведт, діяльність “Роснєфті” в Німеччині також включає 24% акцій MiRo і 28,57% акцій нафтопереробних заводів Bayernoil.

Співачка Мадонна розповіла про свій конфлікт з Universal Studios через біографічний фільм про неї.

У Карпатах вдалося врятувати двох маленьких ведмежат, які залишилися без матері. Їх передали до Реабілітаційного центру бурого ведмедя Національного природного парку “Синевир”.

На Сумщині за минулу добу, 22 червня, внаслідок російських атак загинуло троє осіб, ще 13 постраждало. Серед жертв та поранених – діти.

Зранку 23 червня російські окупанти вдарили по Запорізькому району.

Вранці 23 червня російські окупанти атакували зупинку громадського транспорту у Херсоні, поранивши чоловіка.