У Росії переписали підручник з історії: з‘явилися розділи про «спецоперацію» в Україні

Джерело: The Guardian

У Росії представили нові підручники з історії для старшокласників. У них переписали розділи про події останніх 50-их років і додали нові, зокрема про повномасштабне вторгнення РФ в Україну.

Як розповіли у виданні, Україну в підручнику називають “ультранацистською” державою, а вторгнення виправдовують “необхідністю захистити Донбас”.

Один з авторів книги, помічник російського президента Володимир Мединський, запевнив, що відтепер це буде єдиний державний підручник з історії. За його словами, це перший подібний підручник після розпаду СРСР.

Повідомляється, що після приходу до влади Володимира Путіна Кремль “взяв під повний контроль” історичний наратив у школах, особливо це посилилося після вторгнення Росії в Україну.

Представляючи новий підручник для 10-ти і 11-класників, міністр освіти Росії Сергій Кравцов під час пресконференції заявив, що матеріал покликаний “донести до школярів цілі [наступу на Україну]”.

“Завдання демілітаризації та денацифікації, школярі мають переконатися, що це дійсно так”, – прокоментував Кравцов, повторюючи наратив Путіна на початку повномасштабного вторгнення в Україну у лютому минулого року.

Підручник, який охоплює період з 1945 року до теперішнього часу, поспішали надрукувати до 1 вересня. Як розповів російський посадовець, його написали “всього за п’ять місяців”.

“Після завершення спеціальної військової операції, після нашої перемоги ми будемо доповнювати цю книгу”, – додав Кравцов.

В окремих розділах містяться розповіді про те, як російські солдати “рятували мир” у 2014 році, коли Москва анексувала Крим. Водночас автори книги засуджують західні санкції, називаючи їх гіршими, ніж похід Наполеона на Росію у 1812 році.

Окрмі того, багато уваги в оноаленому підручнику приділяється українському “неонацизму”. Як стверджують автори, “декілька поколінь в Україні, починаючи з 1990-х років, виховували у неприязні до Росії, на неонацистських ідеях”.

У книжці навіть міститься цитата: “Вулицями прибалтійських міст (а пізніше й України) почали регулярно маршувати ветерани створених Гітлером національних частин СС та їхні наступники”.

Один із засуджених за вбивство бахмутського активіста Артема Мирошниченка самовільно залишив військову частину, до якої його направили після умовно-дострокового звільнення з місць позбавлення волі внаслідок підписання контракту із ЗСУ, повідомив брат загиблого, Сергій Мирошниченко.

Адміністрація Дональда Трампа не пропонує “розумних ідей” для завершення війни проти України через сформований “антиросійський настрій” на Заході, заявив помічник глави Росії Юрій Ушаков.

20 квітня президент США Дональд Трамп висловив сподівання, що Україна та РФ вже наступного тижня “укладуть угоду”. 

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 20 квітня. Так, з початку доби відбулося 86 бойових зіткнень. Ворог застосував 704 дрони-камікадзе та здійснив 1519 обстрілів населених пунктів та позицій наших військ.

20 квітня Державний департамент США заявив, що вітатиме продовження одноденного “Великоднього припинення вогню”, оголошеного главою Росії Володимиром Путіним.