Ворог утримує у Чорному морі угруповання з 14 кораблів – ОК «Південь»
Джерело: Оперативне командування “Південь”
Станом на день 14 серпня корабельне угруповання ворога в Чорному морі розгорнуто в кількості 14 одиниць. Ракетоносіїв на бойовому чергуванні не зафіксовано.
Фрегат, що вночі атакував Одесу всім своїм запасом “Калібрів”, повернувся в пункт базування.
В Азовському морі перебуває один ворожий корабель.
Тоді як у Середземному морі на бойовому чергуванні знаходиться 8 ворожих кораблів, зокрема два носії крилатих ракет “Калібр”, загальний залп – до 24 ракет;
За добу, в інтересах РФ, прохід Керч-Єнікальською протокою здійснили:
- до Азовського моря – 23 суден, з них одне рухалось з протоки Босфор;
- до Чорного моря – 18 суден, з них 4 продовжили рух до протоки Босфор.
РФ продовжує порушувати Міжнародну конвенцію з охорони людського життя на морі 1974 р. (SOLAS), вимикаючи системи автоматичної ідентифікації (AIS) на цивільних суднах в акваторії Азовського моря.
Раніше у Генштабі повідомили, що вночі РФ завдала чергового ракетно-авіаційного удару по Україні. Та попередили, що ймовірність завдання ракетних та авіаційних ударів по всій території України залишається високою.
- Росіяни вдалися до нової тактики — вони створюють загородження з цивільних кораблів для захисту свого флоту. Причиною стали успішні удари по російських суднах.
- На думку аналітиків, російська ворожа армія наступає поблизу Куп’янська Харківської області у спробах відвернути Збройні сили України.
- Під час контрнаступальних операцій українські військові у неділю, 13 серпня, просунулися вперед на заході Донецької – сході Запорізької областей, а також в західній частині Запорізької області.
Схоже, що до кінця 2024 року Росії вдалося досягти темпів виробництва до 2000 Shahed-136 на місяць. Такі висновки можна зробити, аналізуючи фото уламків дрона з номером “Ы 11934”, збитого під час атаки на Харків 21 грудня.
За словами керівника Центру протидії дезінформації, офіцера Сил оборони України Андрія Коваленка, 60% артилерійських і мінометних снарядів, які РФ використовує в Україні, нині надходять з Пхеньяна.
Викладач Навчально-наукового інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Микита Василенко заявив, що присутність іноземних військових в Україні може “покращити демографічну ситуацію”. Для цього він використав вислів, що українки “сексуально голодні”, а “іноземні миротворці” мають гроші.
Швейцарія ухвалила рішення приєднатися до 15-го пакету санкцій Європейського Союзу, спрямованого проти Росії через її військову агресію проти України. Крім того, санкції поширюються і на Білорусь у зв’язку із ситуацією в цій країні.
23 грудня в Україні введено графіки аварійних відключень електроенергії. Під час екстрених відключень стандартні графіки не застосовуються, а тривалість обмежень поки що невідома.