Іран заявив, що прагне розв’язати ядерну суперечку дипломатичним шляхом

Джерело: Reuters

14 серпня міністр закордонних справ Ірану Хоссейн Амірабдоллахян заявив, що країна прагне вирішити свою ядерну суперечку зі світовими державами “дипломатичним шляхом”.

Ми завжди хотіли повернення всіх сторін до повного дотримання ядерної угоди 2015 року, — наголосив Амірабдоллахян.

Переговори між США та Іраном стосовно відновлення ядерної угоди зупинилися з вересня минулого року.

Не зумівши відновити угоду, Тегеран і Вашингтон заявили 10 серпня, що досягли домовленості, згідно з якою 6 мільярдів доларів іранських коштів будуть розморожені в Південній Кореї, а п’ятеро американських громадян, утримуваних в Ірані, будуть звільнені.

Окрім цього, Сполучені Штати також звільнять деяких іранців з американських в’язниць у межах угоди, заявив Іран.

Довідка. Спільний всеосяжний план дій (JCPoA) — ядерна угода, підписана у Відні 14 липня 2015 між Іраном, групою 5+1 (п’ятьма постійними членами Ради Безпеки ООН: США, Росією, Китаєм, Францією, Великою Британією, а також Німеччиною) та ЄС щодо ядерної програми Ірану.

Президент США Дональд Трамп продовжив роботу застосунку TikTok у країні ще на 75 днів, висловивши надію на співпрацю з Китаєм.

У Сербії закликають до проведення незалежного розслідування повідомлень про використання забороненої звукової зброї проти натовпу під час мирного мітингу 15 березня. Влада це категорично заперечує.

Попри незначне зниження цін, курячі яйця залишаються дорогими для багатьох американців. Напередодні Великодня споживачі шукають альтернативи: у соцмережах популярності набирають відео, де замість традиційних яєць фарбують зефір, картоплю та навіть цибулю.

У п’ятницю, 4 квітня в Києві відбулися зустрічі представників Франції, Великої Британії та України щодо розміщення військового контингенту. Президент України Володимир Зеленський поділився підсумками зустрічі.

Національний фонд гуманітарних наук США (National Endowment for the Humanities) припинив фінансування видавничої програми Українського наукового інституту Гарвардського університету, в рамках якої публікувались книги українських авторів в англійському перекладі.