Російський рубль дорожчає напередодні позачергового засідання Центробанку – Reuters
Джерело: Reuters
15 серпня російський рубль піднявся щодо американського долара після того, як інвестори пропустили, що Центробанк РФ підвищить ставки на позачерговому політичному засіданні після того, як напередодні російська валюта почала коштувати 101 рубль за один долар США, що спонукало Кремль до жорсткішої монетарної політики.
Рубль, який втратив понад п’яту частину своєї вартості щодо долара з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну, вранці 15 серпня виріс до 96,14 за долар після того, як напередодні його вартість впала майже до 102.
Центральний банк Росії проведе позачергове засідання 15 серпня, щоб обговорити рівень ключової процентної ставки, яка зараз становить 8,5%. Рішення буде опубліковано о 10:30 за московським часом, повідомили в центробанку.
“Ми вважаємо, що регулятор може підвищити ключову ставку до 12%, що допоможе рублю повернутися до більш прийнятних фундаментальних рівнів у найближчі місяці (нижче 90 за долар)”, — йдеться в повідомленні Sber Investments.
Останнє екстрене підвищення основної процентної ставки відбулося наприкінці лютого 2022 року з підвищенням ставки до 20% у зв’язку з наслідком вторгненням в Україну.
Після цього банк стабільно знижував вартість запозичень, перш ніж прискорення інфляції змусило минулого місяця піднятися на 100 базисних пунктів до 8,5%.
“Центробанк має всі інструменти для нормалізації ситуації найближчим часом. В інтересах російської економіки мати міцний рубль”, – заявив економічний радник президента РФ Володимира Путіна Максим Орєшкін.
Курс російського рубля зазнаав бурхливих коливань після початоку повномаштбаної російсько-української війни. Тоді він ставновив 120 рублів за долар, проте через кілька місяців відновився до більш ніж семирічного максимуму за підтримки контролю над рухом капіталу та різкого зростання експорту.
У той час як Путін неодноразово вітав стійкість російської економіки вартістю 2 трильйони доларів, напруга боротьби з найбільшою сухопутною війною в Європі після Другої світової війни та те, що Захід називає найжорсткішими санкціями в історії, починають “кусати” РФ.
Ослаблення рубля підштовхнуло ціни на безліч повсякденних товарів напередодні президентських виборів у березні 2024 року, хоча вищі процентні ставки ускладнять життя позичальникам, зокрема компаніям та уряду, які фінансують військові дії в Україні.
- Рубль ослаб на 23% стосовно долара цього року, відтак перемістившись у трійку найгірших ринків, що розвиваються, разом з турецькою лірою та аргентинським песо.
Військовослужбовці ЗСУ проходитимуть курси з виживання, уникнення захоплення у полон, стійкості у полоні та евакуації (SERE) за новим військовим стандартом. Новий стандарт затверджено наказом Міноборони. Він розроблений на основі стандарту НАТО та враховує національні особливості та бойовий досвід України, набутий під час відсічі агресії РФ.
Північна Корея значно нарощує постачання боєприпасів до Росії та розширює виробництво озброєння, необхідного Москві, свідчать нові супутникові знімки.
Дружина колишнього президента Сирії Башара Асада, Асма Асад, висловила бажання розлучитися з чоловіком і виїхати з Росії, де їхня родина знайшла притулок після повалення режиму.
Ввечері 23 грудня невідомі дрони атакували військовий аеродром Міллерово у Ростовській області, РФ.
Завдяки лазівкам у санкціях ЄС російські мільярдери, наближені до президента РФ Володимира Путіна, продовжують заробляти на торгівлі з Європою. До таких висновків дійшли автори розслідування онлайн-видання The Insider.