Ампутували обидві руки: український військовий розповів про 46-денне жахіття у полоні ПВК «Вагнер»
Джерело: The Washington Post
Український боєць Ілля Михальчук провів у полоні у ПВК “Вагнер” 46 днів. Найманці Євгена Пригожина ампутували йому поранені руки без накладання швів.
Як розповіли у виданні, військовий потрапив у полон у лютому 2023 року в районі Бахмута. “Вагнерівці” знаходилися “на відстані крику” у момент початку засідки.
З висоти вони обстріляли колону української військової техніки. Протитанкова ракета пробила автомобіль Іллі Михальчука, внаслідок чого 36-річний чоловік зазнав поранення обох рук.
Він виповз з-під уламків, що палали, впав на промерзлу землю і, використовуючи власні зуби, затягнув джгут на кожній зі своїх покалічених рук. За кілька хвилин найманці знайшли його та прострілили ноги. Сам Михальчук був переконаний, що смерть неминуча, проте він опинився у полоні.
Повідомляється, що наступні 46 днів український військовий провів у полоні в задушливому та темному підвалі. Ілля розповів, що “вагнерівці” зняли з нього джгути і замінили їх грубими гумовими трубками, зав’язавши їх такими тугими вузлами, що їх неможливо було послабити.
Водночас, як згадує Михальчук, він благав тих, хто взяв його в полон, ампутувати найбільш постраждалу праву руку. Ліву, за його словами, можна було врятувати, але вона почорніла від некрозу внаслідок нестачі крові через тугі гумові трубки. Бойовики ПВК “Вагнер” ясно дали зрозуміти, що поки його не допитають, медичної допомоги не буде.
Допити тривали декілька годин. Зрештою Михальчука приспали, а коли він отямився, обидві руки були ампутовані вище ліктя. За словами Іллі, люди, які проводили операцію, перев’язали його плечі, не зашиваючи їх.
Зазначено, що Михальчука було звільнено під час обміну полоненими у квітні цього року. Після коригувальних операцій в Україні його доставили в США консорціумом благодійних груп для інтенсивної реабілітації.
Зараз він знаходиться в районі Вашингтона у спеціалізованому центрі, де йому поставлять протези рук від компанії, яка має великий досвід у лікуванні американських військовослужбовців, що втратили кінцівки під час війни в Іраку та Афганістані.
- Тисячі цивільних українців утримуються в мережі формальних і неофіційних в’язниць по всій Росії та на окупованих нею територіях, де вони зазнають тортур, психологічного насильства і навіть використовуються як робоча сила.
- Із російського полону вже вдалося повернути 70 військовослужбовців Національної гвардії, які охороняли Чорнобильську атомну електростанцію.
- Понад 500 українських медичних працівників зараз перебувають у примусовому утриманні в Росії. Серед них є як цивільні, так і військові медики.
Коли в інформаційному просторі з’являється згадка про “безвісти зниклих” – нерідко у суспільства це асоціюється…
Глава МЗС Чехії Ян Ліпавський, критикуючи поїздку прем’єра Словаччини Роберта Фіцо до президента РФ Володимира Путіна, наголосив, що раніше саме Чехія вирішила відмовитися від постачань російського газу.
Схоже, що до кінця 2024 року Росії вдалося досягти темпів виробництва до 2000 Shahed-136 на місяць. Такі висновки можна зробити, аналізуючи фото уламків дрона з номером “Ы 11934”, збитого під час атаки на Харків 21 грудня.
За словами керівника Центру протидії дезінформації, офіцера Сил оборони України Андрія Коваленка, 60% артилерійських і мінометних снарядів, які РФ використовує в Україні, нині надходять з Пхеньяна.
Викладач Навчально-наукового інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Микита Василенко заявив, що присутність іноземних військових в Україні може “покращити демографічну ситуацію”. Для цього він використав вислів, що українки “сексуально голодні”, а “іноземні миротворці” мають гроші.