У США науковці винайшли метод перетворення пластику на мило

Джерело: The Guardian

Науковці з Університету штату Вірджинія та Технічного університету Вірджинії розробили метод, який дозволяє переробити поліетилен на жирні кислоти –  основний інгредієнт мила.

Як розповів Гуолян Лю, професор хімії Технічного університету Вірджинії, ідея до нього прийшла, коли він сидів біля каміна на Різдво.

“Коли дрова горять, вони випускають дим, який складається з дрібніших частинок дрів. Мені спало на думку питання, чи спалювання пластику працюватиме таким же чином”, – пояснив вчений.

Зазначено, що Лю разом зі своїми колегами побудували схожий на піч реактор, який можна використовувати для безпечного спалювання пластику. Температура в нижній частині реактора сягає досить високої позначки, що дозволяє розірвати полімерні ланцюги, тоді як верхня частина реактора охолоджується до температури, яка запобігає їх надмірному розпаду.

Науковці зібрали залишки після спалення та встановили, що створений ними продукт був коротколанцюговим поліетиленом – різновидом воску. Далі вони перетворили віск на мило.

“Це перше у світі мило з пластику. Колір трохи дивний, але це працює”, – підкреслив Лю.

Метод, винайдений вченими, працює на поліетилені та поліпропілені, двох найпоширеніших типах пластику. Разом на обидва припадає близько половини всіх пластикових відходів: майже 200 мільйонів тонн щороку. Більше 80 відсотків пластикових відходів потрапляє на звалища, у той час як менше 10% переробляється.

Однією з переваг методу Лю є те, що він працює на пластику, термін експлуатації якого закінчився, і який неможливо переробити звичайним способом.

Метод також розроблено таким чином, щоб бути адаптованим для використання в промислових умовах.

При цьому професор Лю наголосив, що найкращий спосіб уникнути забруднення пластиком – мінімізувати його використання.

У Південній Кореї затримали президента Юн Сук Йоля після того, як йому оголосили імпічмент у зв’язку зі справою про запровадження воєнного стану.

Радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко повідомив, що російські окупанти почали створювати у місті кадетські класи.

Компанія Meta повідомила, що звільнить близько 5% своїх працівників, які “найменш ефективні”. Замінити їх планують до кінця року.

Триває 1057-ма доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 812 тисяч осіб.

Через масований ракетний обстріл України у низці областей діють аварійні графіки відключень електроенергії.