За рік обов’язкової евакуації із Донеччини перемістили понад 87 тисяч громадян – Мінреінтеграції
Джерело: Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України
За рік у межах обов’язкової евакуації з Донецької області до безпечних регіонів перемістилися понад 87 тисяч українців.
Серед них – понад 10,7 тисячі дітей і більш як 3,7 тисячі маломобільних.
Окрім цього, продовжується евакуація з деокупованих територій, яка розпочалася восени минулого року. В її межах із Харківщини за 11 місяців виїхало понад 26 тисяч громадян.
Зі звільнених територій Херсонщини за 9 місяців евакуювалися більш ніж 39 тисяч осіб.
У відомстві зазначили, що централізоване переміщення громадян у безпечні регіони України проводиться як у плановому, так і в терміновому порядку у разі потреби.
А також нагадали, що евакуація здійснюється безоплатно. Для попереднього запису необхідно звернутися до місцевих органів влади.
Також про бажання евакуюватися можна повідомити на цілодобову гарячу лінію Мінреінтеграції: 15-48. Для повідомлень через месенджери WhatsApp/Telegram/Viber діє номер: (096) 078-84-33.
- 10 серпня у Куп’янському районі Харківської області розпочалася обов’язкова евакуація цивільних із 37 населених пунктів.
- У ще 9 населених пунктах Донецької області оголошено примусову евакуацію дітей в умовах воєнного стану.
Глава МЗС Андрій Сибіга під час візиту до Брюсселя 20 травня закликав країни “Групи семи” знизити цінову стелю на російську нафту до 30 доларів за барель.
Командир батальйону 22-ї окремої механізованої бригади ЗСУ Андрій Підлісний розкритикував діяльність територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП).
20 травня у Верховній Раді зареєстрували проєкт постанови №13301, в якому народні депутати пропонують звернутися до міжнародної спільноти з закликом визнати Північну Корею державою-агресоркою за її безпосередню участь у повномасштабній війні РФ проти України.
20 травня Рада Європейського Союзу запровадила нові санкції проти трьох російських військових структур, причетних до розробки й використання хімічної зброї на території України.
Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у підрозділах ЗСУ мобільний вогнеметний ударний комплекс KRAMPUS українського виробництва, призначений для виконання штурмових та оборонних завдань. Комплекс витривалий та має канали управління, стійкі до РЕБ.