РФ прагне стерти українську національну ідентичність на тимчасово окупованих територіях – британська розвідка
Джерело: міністерство оборони Великої Британії
У британській розвідці зауважили, що з нового навчального року на тимчасово окупованих територіях України дітей навчатимуть за російською програмою, зокрема за новим підручником історії, де вихваляють так звану “СВО”. На думку фахівців, таким чином окупанти намагаються стерти національну ідентичність українців.
15 серпня перший заступник глави адміністрації президента РФ Сергій Кирієнко вирушив до тимчасово окупованого Донецька, щоб відвідати школи та перевірити їх інтеграцію в російську систему освіти.
У Запорізькій області окупаційна адміністрація отримала вказівку з Росії щодо впровадження нових стандартів акредитації навчальних закладів.
У ЗМІ на окупованих територіях також працюють журналісти з Росії.
З 1 вересня 2023 року в школи на окупованих територіях України та на всій території РФ надійде новий підручник з історії Росії, де вихваляють так звану “спеціальну військову операцію”, описуючи Україну як ультратерористичну державу.
Розвідники резюмували, що такі дії РФ свідчать про намагання створити прокремлівський інформаційний простір на тимчасово окупованих територіях України з метою стерти національну ідентичність українців.
- Російські загарбники незадоволені низькими темпами примусової паспортизації на тимчасово окупованих територіях Луганської області й вимагають у гауляйтерів розв’язати цю проблему.
- У тимчасово окупованому Енергодарі російські військові змушують місцевих мешканців та працівників ЗАЕС оформлювати паспорт РФ.
15 травня Київрада за ініціативи мера Віталія Кличка, затвердила нові заходи соціальної підтримки столичних мешканців. Окрім 10 тисяч разової допомоги містянам, домівки котрих постраждали від російських атак, Київ додатково надаватиме кошти тим, хто потребуватиме тимчасової оренди житла на час відновлення пошкодженого.Мова про 40 тисяч разової підтримки та 20 тисяч — щомісячної.
15 травня президент Володимир Зеленський своїм указом затвердив склад української делегації для переговорів із Росією у Стамбулі.
Європейський Союз скоригував критерії, за якими оцінюється можливість виключення російських олігархів із санкційних списків. Приводом для посилення стали спроби фігурантів обмежувальних списків оскаржити санкції в Суді Європейського Союзу, заявляючи про їхню “неправомірність”.
15 травня Верховна Рада проголосувала у першому читанні за основу законопроєкт про внесення змін до Закону України “Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства” стосовно скасування візових вимог для іноземців та осіб без громадянства, які є гуманітарними працівниками та волонтерами, на період дії воєнного стану.
Верховна Рада 15 травня підтримала законопроєкт №10355, котрим пропонують зменшити розмір пенсій для осіб, засуджених за злочини проти національної безпеки України.