Чи може кава компенсувати дефіцит сну: відповіли американські психологи

Джерело: Sciencealert.com
Психологиня Мічиганського університету Кімберді Фенн розповіла, чи може людина при недосипі результативно працювати і не відчувати себе погано, та яке відношення до цього має кава.
Як пояснили у виданні, під час дослідження Фенн намагалася знайти маніпуляції, які можуть запобігти негативним наслідкам відсутності сну.
“Ми знайшли просту відповідь: ніщо не здатне замінити сон”, – прокоментувала вона.
Під час дослідження, коли учасників, позбавлених сну, просили стежити за екраном комп’ютера і натискати кнопку кожного разу, коли вони бачать червону крапку, з’ясувалося, що у них є проблеми з увагою. Вони не помічають яскраво-червону крапку і не реагують впродовж півсекунди. Ці прогалини в увазі спричинені наростанням бажання поспати і частіше зустрічаються в ті моменти 24-годинного циркадного циклу, коли організм очікує на сон.
Разом з порушеннями уваги науковці також встановили, що позбавлення сну призводило до більшої кількості помилок у визначенні місця. Заміна місць – це складна здатність, яка передбачає виконання ряду кроків по порядку, не пропускаючи та не повторюючи жодного з них.
“Це як слідувати рецепту, щоб спекти торт по пам’яті. Ви б не хотіли забути додати яйця або випадково двічі додати сіль”, – зазначили вчені.
Водночас під час дослідження фахівці намагалися протестувати різні способи потенційно компенсувати нестачу сну. Вчені хотіли з’ясувати, чи допоможе кофеїн зберегти увагу і уникнути помилок при розстановці місць, зокрема після безсонної ночі.
Так, спеціалістам вдалося встановити, що кофеїн поліпшив здатність концентрувати увагу в учасників з дефіцитом сну настільки добре, що їх продуктивність була аналогічна людям, які спали всю ніч. Вживання кофеїну людьми, які спали всю ніч, також підвищило їх працездатність.
Примітно, що кофеїн допомагав підтримувати увагу всім, а не тільки тим, хто не спав. Однак дослідники також встановили, що кофеїн не скорочував число помилок визначення місця ні в групі, позбавленій сну, ні в групі, яка спала.
“Це означає, що якщо ви недосипаєте, кофеїн може допомогти вам не спати і грати в Candy Crush, але навряд чи допоможе вам скласти іспит з алгебри”, – пожартували вчені.
- Попри багаторічні попередження педіатрів та інших медичних працівників про те, що кава та інші напої з кофеїном можуть бути шкідливими для дітей, батьки дозволяють своїм малюкам пити ці напої.
7 квітня Папа Римський Франциск відправив до України кардинала Конрада Краєвського, аби він доправив чотири карети швидкої допомоги, оснащені всім необхідним для порятунку життів на лінії фронту.
7 квітня Україна ініціювала термінове засідання Ради Безпеки ООН та спеціальне засідання Постійної ради ОБСЄ через російський ракетний удар по Кривому Рогу. Засідання відбудуться 8 квітня.
У театрі села готують першу в Росії театральну постановку про зустріч американського підприємця та винахідника Ілона Маска і Костянтина Ціолковського — двох знакових постатей у світовій космонавтиці з різних епох. Прем’єра вистави під назвою “Ілон Маск і Ціолковський” відбудеться в межах VI Міжнародного кінофестивалю фільмів і програм про космос “Ціолковський”, що пройде з 12 по 16 квітня в Калузі, повідомив автор п’єси Гліб Данілов.
Китай заявив, що не підкориться новим тарифним погрозам президента США Дональда Трампа.
Президент Дональд Трамп заявив, що “не в захваті” від російських обстрілів України, оскільки США намагаються виступити посередником у врегулюванні війну між двома країнами.