Пентагон: США проведуть тренування українських пілотів на F-16 у жовтні

Джерело: брифінг

24 серпня речник Пентагону Бригадний генерал Патрік Райдер підтвердив, що США проведуть навчання для українських пілотів на винищувачах F-16.

Райдер зазначив, що після навчання пілотів англійською мовою у вересні, очікується, що в жовтні розпочнеться підготовка на F-16 на базі Національної гвардії Морріс у Тусоні, штат Арізона.

Хоча ми не маємо конкретних цифр стосовно того, скільки українців візьме участь у цьому тренінгу, очікуємо, що в ньому братимуть участь кілька пілотів і десятки супроводжувачів, — додав він.

Навчання англійською мовою є критично важливим для пілотів, які тренуються пілотувати американські реактивні літаки четвертого покоління, оскільки всі посібники та прилади англійською.

Місія 162-го винищувального крила Повітряних сил Національної гвардії Аризони полягає в навчанні міжнародних партнерів на F-16. Підрозділ вже провів навчальні курси для пілотів з 25 різних країн.

Райдер зауважив, що навчання у США доповнить підготовку пілотів і технічного персоналу, яка вже триває в Європі, і що Пентагон “залишатиметься в тісній консультації” з Данією та Нідерландами, які очолюють коаліцію союзників.

Україна передала список із приблизно 32 пілотів, які готові розпочати навчання на винищувачах, повідомив CNN офіційний представник США.

Пілоти разом з деяким персоналом, який пройде навчання з обслуговування літака, можуть прибути до США вже наступного місяця, зазначив посадовець. Після завершення мовного курсу українські пілоти зможуть розпочати навчання на F-16.

Поки неясно, скільки часу знадобиться, щоб навчити пілотів, які раніше літали на радянських винищувачах, керувати сучасними західними літаками.

Раніше міністр оборони України Олексій Резніков повідомив, що українські пілоти та технічний персонал вже розпочали навчання на винищувачах. Він додав, що “мінімальний термін” навчання — шість місяців, однак, скільки триватиме курс, вирішуватимуть викладачі.

Речник ВПС України заявив, що F-16 можуть “змінити хід подій” і дозволити Києву досягти “переваги в повітрі на окупованих територіях”.

1 липня президент Володимир Зеленський провів зустріч з двопартійною делегацією Палати представників Конгресу США, висловивши вдячність зокрема за виділення Конгресом макрофінансової допомоги Україні, водночас акцентувавши на необхідності посилення української ППО.

Відповідно до документа, опублікованого 1 липня, Міжнародний союз електрозв’язку засудив низку інцидентів із втручанням Росії у супутникові системи європейських країн, закликавши припинити глушити GPS-звʼязок.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22.00 1 липня. Ситуація на лінії бойового зіткнення залишається напруженою, але контрольованою. Від початку доби відбулося 161 бойове зіткнення.

В Інституті вивчення війни попередили, що так звана “теорія перемоги” російського президента Володимира Путіна базується на тому, що він “зможе нескінченно прогресувати в Україні”. Аби не стимулюватиме його затягувати війну, Захід має пришвидшивши процес озброєння України.

1 липня Командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив, що за перший місяць літа втрати ворога становили близько 33713 осіб особового складу.