Активи проросійського колаборанта Сальдо та його родини передали державі
Джерело: Міністерство економіки України
Рішенням суду, основні активи проросійського колаборанта Володимира Сальдо та майно його колишньої дружини та доньки конфіскували на користь держави, а саме передали Фонду державного майна України.
“Майно і активи зрадника Володимира Сальдо, а також його найближчих родичів, передано в дохід держави. Тепер Фонд держмайна має забезпечити проведення державної реєстрації прав власності цих активів, а згодом – приватизацію або передачу в оренду цього майна. Кошти від продажу або їх оренди мають поповнити державний бюджет України”, – зазначила Юлія Свириденко, міністр економіки України.
Зокрема вилучено три земельні ділянки, готель у Херсоні, апартаменти в Ялті, два паркомісця в Ореанді (Ялта), дві будівлі в Херсоні, три квартири (в Ореанді, Одесі та Херсоні), автомобіль Volvo XC90 2020 року випуску, 99,86% акцій ПрАТ “Каштан” та 30% акцій ПрАТ “Дельта Сервіс” (оформлені на колишню дружину Сальдо), 55,56% акцій ТОВ “Бебко-Авто” та 40% акцій ТОВ “Конка” (записані на доньку).
- У Польщі закликали «нарешті» конфіскувати заморожені активи та резерви РФ.
- За матеріалами Служби безпеки на Полтавщині арештовано українське майно російського генерал-полковника Валерія Капашина – начальника федерального управління з безпечного зберігання та знищення хімічної зброї при міністерстві промисловості та торгівлі РФ.
- СБУ відзвітувала про арешт “активів російських олігархів” на майже 190 млрд грн.
- За інформацією експертів, конфіскація державних активів Росії, заморожених США та Європою, може порушити міжнародне право і створити небезпечний прецедент.
Президент Росії Володимир Путін на майбутніх переговорах щодо України з Дональдом Трампом має намір вимагати радикального скорочення військової співпраці Києва з НАТО та “назавжди” відмови від планів стати членом блоку, інформують близькі до Кремля джерела.
15 січня Верховна Рада прийняла у першому читанні за основу та в цілому проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань направлення підрозділів Збройних Сил України до інших держав у період дії воєнного стану (реєстр. №12378).
Міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс заявив, що якби Київ запросив розміщення військ деяких західних країн, включно з Литвою, в Україні, це питання обговорювалося б із союзниками, і литовський прапор там був би присутній.
Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск після зустрічі з Володимиром Зеленським запевнив у гарантіях безпеки для України.
Президент Польщі Анджей Дуда закликав країни НАТО запросити Україну до членства в Північноатлантичному альянсі.