«Україна розпочала переговори з Канадою щодо надання безпекових гарантій», – Єрмак

Джерело: Андрій Єрмак в Telegram

Керівник Офісу Президента Андрій Єрмак заявив, що Україна розпочала переговори з Канадою щодо укладення двосторонньої угоди про надання безпекових гарантій у межах Спільної декларації про підтримку нашої держави.

Він додав, що перевони здійснюються за дорученням президента України Володимира Зеленського.

Заступник керівника ОП Ігор Жовква вже провів перший раунд переговорів.

“Двосторонні гарантії безпеки, які Україна має отримати вже зараз, зроблять нашу країну більш захищеною ще до набуття повноправного членства в НАТО”, – зазначив Єрмак. 

Канада стала третьою країною “Групи семи”, після США та Великої Британії, яка розпочала переговори з Україною щодо безпекових гарантій і продовжила виконання домовленостей із ключовими міжнародними партнерами.

“Гарантії безпеки для України мають бути дієвими й слугувати перехідним етапом на шляху нашої держави до членства в Альянсі – єдиної найнадійнішої на сьогодні гарантії безпеки”, – сказав керівник ОП.

12 липня на саміті НАТО у Вільнюсі країни G7 погодили спільну декларацію стосовно “гарантій безпеки” для України.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.

Міністерство закордонних справ привітало ухвалення резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи “Російська агресивна війна проти України: необхідність притягнення до відповідальності та уникнення безкарності”.