ЗСУ просуваються через найскладнішу серію оборонних позицій російської армії – ISW

Джерело: Інститут вивчення війни

Українським захисникам вдалося досягти тактично значущих успіхів у західній частині Запорізької області, і, ймовірно, зараз ЗСУ просуваються по найскладнішій ділянці оборонних позицій противника.

З асловами голови Об’єднаного комітету начальників штабів США генерала Марка Міллі, українські військові прориваються через основний комплекс російських оборонних ліній.

Своєю чергою, командир ЗСУ на південному напрямку повідомив, що українські захисники вважають, що прорвали найскладнішу лінію оборони ворога в цьому районі і тепер зможуть просуватися швидше. Так, бійцям Сил оборони вдалося увійти до районів, де вони зіштовхнулись лише з російськими “групами тилового забезпечення”. Очікується, що подальший прорив у цих районах буде легшим.

При цьому російські “воєнкори” зазначають, що українські сили атакували ділянки у напрямку тилових оборонних ліній біля Вербового (18 км на південний захід від Оріхова). Це також підтверджує, що українські підрозділи можуть знаходитись поблизу тактичних тилів.

Водночас аналітики зауважили, що ЗСУ, ймовірно, вже пройшли мінні поля та укріплення, на які російські сили витратили багато сил та засобів. Ті оборонні позиції, які зараз знаходяться перед ЗСУ, ймовірно, складаються з безперервного комплексу протитанкових ровів, протитанкових перешкод “зуби дракона” і додаткових мінних полів. Вже за ними розташовані бойові позиції, що нагадує першу російську лінію оборони.

Фахівці наголосили, що розмір мінних полів на цій ділянці не зрозумілий, однак можна припустити їхній менший розмір, який має дати військам РФ можливість відступити.

“Крім того, ISW нещодавно підрахувала, що ця серія підготовлених оборонних позицій може бути захищена менш сильно, ніж позиції, які українські війська вже прорвали на півночі, хоча це залишається неясним”, – йдеться у звіті.

Представник Головного управління розвідки Андрій Юсов повідомив, що у Росії діє система катувань для українських полонених. За це відповідають окремі люди, яких спеціально навчають тортур.

Голова Європейського парламенту Роберта Мецола підтримала надання Україні ракет дальнього радіуса дії для захисту від Росії.

Литва профінансує виробництво українських далекобійних дронів. Міністр оборони Рустем Умєров підписав відповідний меморандум з литовським колегою Лаурінасом Кащюнасом у Вільнюсі.

Службові собаки Рем і Фінч, разом зі своїми наставниками, отримали нагороди від Кінологічної спілки України під час церемонії “Чотирилапі захисники”.

В останню суботу листопада в Україні вшановують жертв Голодомору 1932-1933 років та масових штучних голодів…