Активісти закликають відсторонити Миколу Хавронюка від розробки нового ККУ: «поширює у суспільстві культ звинувачення жертви»

Джерело: Електронні петиції на сайті Кабінету міністрів України

На сайті уряду триває збір підписів під петицією з вимогою відсторонити Миколу Хавронюка від розробки нового Кримінального кодексу України, оскільки “його висловлювання є неприпустимими та загрожують безпеці громадян”.

Джерело: Кабінет міністрів України

Авторка петиції Маргарита Вакал заявила, що Хавронюк “поширює у суспільстві культ звинувачення жертви, та шукає виправдання зґвалтуванню”.

Зокрема Вакал не погоджується з Хавронюком, коли він виправдовує ґвалтівників, а також пропонує зважати на низку аспектів, аби не всі злочини називати зґвалтуванням.

Одна справа, коли є проникнення в тіло, інша, коли немає. Навіть коли є проникнення, присутні багато аспектів: інтенсивність, груповий спосіб дій чи одна особа, навіть має враховуватися певна провокативна поведінка потерпілої, яка спочатку каже, що ніби хоче статевих відносин, а потім передумала, — цитує Хавронюка авторка.

Своєю чергою, Вакал наголосила, що зґвалтування — “це завжди свідома дія людини, це не нещасний випадок, насильство не має жодних виправдань”. Саме тому особи з такими моральними цінностями не мають права впливати на законодавство України, переконана вона.

Людина, яка поширює у суспільстві культ звинувачення жертви, не має право впливати на законодавство України. Як громадянка України я хочу, щоб мій кривдник був покараний за свої злочинні дії по закону.  Натомість пан Микола висловився проти заборони звільняти з умовним покаранням звинувачених у сексуальному насильстві, — пояснила Вакал.

Зрештою, наголошується, що жертва не може спровокувати насильника. Тому вся відповідальність за насилля лежить на тому, хто це насилля вчиняє.

Також у петиції наголошують, що варто не лише розробляти кодекс, який обумовлює покарання, а й діяти превентивно.

Зауважується, що заради безпеки громадян України, більше правильним було б:

  • впровадження сексуальної освіти у школах;
  • вчити дітей здоровому спілкуванню між собою з розумінням емоцій, почуттів, згод або незгод.
  • працювати над тим, щоб “культура насилля” припинила бути нормою нашого суспільства. Всупереч ідеям того, щоб вчити одних як уникати злочинних дій інших.

Станом на написання новини, петиція набрала понад 23 тисячі голосів із 25 тисяч необхідних. Збір підписів триватиме до 29 серпня.

Довідка. Доктор юридичних наук Микола Хавронюк, який зараз очолює робочу групу з розроблення нового Кримінального кодексу, запропонував враховувати провокативну поведінку жертви у справах щодо сексуального насилля, а також брати до уваги попередню поведінку обвинуваченого і його характеристики.

За його словами, в останні роки українська влада заборонила звільняти під умовне покарання військовослужбовців та громадян, обвинувачених в корупційних злочинах. Тому, він вважає, що включати до цього переліку і сексуальних злочинців недоцільно.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.