Росія намагається придушити зв’язок Starlink в Україні, але безрезультатно – Пентагон
Джерело: The Washington Post
Командувач космічними силами Сполучених Штатів Америки генерал Ченс Зальцман заявив, що Росія намагається “придушити зв’язок Starlink в Україні, проте безуспішно”.
За його словами, нині космічна оборона США досить вразлива, оскільки більшість їх розвідувальних і комунікаційних можливостей знаходиться на декількох супутниках, які можуть виявитися легкою здобиччю.
При цьому Зальцман зауважив, що США планують ліквідувати цю вразливість, створивши на низькій навколоземній орбіті мережу з супутників для зв’язку та інших цілей. Він розповів, що перші 10 супутників було запущено в квітні, ще 18 планується запустити до кінця року, а в наступному році – ще 160. Загалом мережа може зрости до 1000 супутників.
У цьому розповсюдженні низькоорбітальних супутників, як зазначив генерал, космічні сили США беруть до прикладу революцію малих супутників, розпочату сузір’ям Starlink, яке запустила компанія Ілона Маска – SpaceX.
“Розгалужена мережа супутників є набагато складнішою проблемою для націлювання. Насправді ми можемо бачити наслідки цього в Україні за допомогою сузір’я Starlink. Росіяни намагаються його придушити, але безуспішно”, – наголосив Зальцман.
Нагадаємо, Міністерство оборони США уклало угоду з компанією SpaceX про закупівлю для України терміналів та послуг Starlink, які засновник компанії Ілон Маск не зможе відключати.
- Ілон Маск відмовив українським військовим увімкнути Starlink поблизу Криму.
Президент США Дональд Трамп розглядає можливість конфіскувати близько $5 млрд російських активів за кордоном і передати їх Україні.
В Україні з’явилися нові боєприпаси, що дозволяють ефективно боротися з дронами за допомогою стандартних автоматів. Оборонний кластер Brave1 ініціював розробку антидронових набоїв, що в рази підвищують шанси військових уразити рухому ціль.
У тимчасово окупованому Криму за перше півріччя 2025 року правозахисники зафіксували 65 затримань, зокрема 15 – щодо представників корінного кримськотатарського народу. За аналогічний період 2024 року підтвердили 71 випадок (21), а у 2023 – 101 (66).
Протягом тижня російська армія здійснила масований обстріл більшості регіонів України, застосувавши понад 1,8 тисячі безпілотників, більше ніж 1,2 тисячі авіаційних бомб і 83 ракети, повідомив президент Володимир Зеленський.
Репортаж американської газети The New York Times з Курщини “Ландшафт смерті. Що залишилось там, де Україна вторгнулась в Росію”, створений за участі бойовиків підрозділу “Ахмат”, викликав хвилю критики. Українські журналісти та представники МЗС обурені легітимізацією кремлівської пропаганди під виглядом журналістики.