РФ та Північна Корея «активно просуваються» в переговорах про постачання озброєння – розвідка США
Джерело: CNN
Росія та Північна Корея “активно просувають” свої переговори щодо потенційної угоди про постачання озброєння. Домовленість може забезпечити значну кількість боєприпасів для різних типів систем озброєння, зокрема артилерії, що свідчить про те, що Кремль відчайдушно прагне отримати допомогу для свого невдалого вторгнення в Україну, свідчать нещодавно оприлюднені дані розвідки США.
Новини стосовно потенційної угоди з’явилися попри публічні заяви Північної Кореї про протилежне.
30 серпня адміністрація Байдена заявила, що стурбована тим, що ці країни-ізгої перебувають у розпалі переговорів стосовно зброї, і що після поїздки міністра оборони РФ Сергія Шойгу до Північної Кореї минулого місяця вже друга делегація російських офіційних осіб відвідала Пхеньян для подальших обговорень потенційної угоди.
Окрім цього, президент РФ Володимир Путін і лідер КНДР Кім Чен Ин обмінялися листами, в яких “пообіцяли розширити двосторонню співпрацю”, зазначив координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Джон Кірбі.
Ми як і раніше стурбовані тим, що КНДР продовжує розглядати можливість надання військової підтримки російським військовим силам в Україні, і ми маємо нову інформацію, якою можемо поділитися сьогодні, що переговори відносно озброєння між Росією та КНДР активно просуваються, – наголосив Кірбі. – Після цих переговорів обговорення на високому рівні може продовжитися в найближчі місяці.
Тим часом пані посол США в ООН Лінда Томас-Грінфілд звинуватила Росію і Північну Корею в переговорах про постачання озброєння. Вона назвала це “ганебним” і порушенням ухвалених Росією резолюцій Ради безпеки.
Оприлюднення інформації є прикладом того, як адміністрація Байдена планує продовжувати викривати зусилля Росії у намаганні уникнути санкцій Заходу та отримати зброю для війни.
За цими потенційними угодами Росія може отримати від КНДР значну кількість боєприпасів, які російські військові планують використовувати в Україні. Ці потенційні угоди також можуть включати постачання сировини, яка допоможе оборонно-промисловій базі Росії, – зазначив Кірбі, пообіцявши, що США вживуть прямих заходів щодо санкцій проти будь-яких організацій, залучених до потенційної угоди, і закликав Пхеньян припинити переговори.
Раніше Міністерство фінансів США наклало санкції на мережу, яка ухиляється від санкцій й спрямована на підтримку збройових угод між Росією та Північною Кореєю.
Кірбі також повідомив, що спроби Росії отримати зброю з таких місць, як Іран і Північна Корея, є явним сигналом занепокоєння Москви.
Чесно кажучи, немає іншого способу поглянути на це, окрім як результату розпачу та слабкості.
Наприкінці минулого року Пхеньян постачив ракети приватній військовій компанії “Вагнер”, а західні офіційні особи заявили, що Іран постачав Росії БпЛА для використання в Україні.
Зауважимо, міністр оборони РФ Сергій Шойгу під час переговорів зі своїм північнокорейським колегою в Пхеньяні висловив намір “послідовно розвивати двосторонні зв’язки” та “зміцнювати співпрацю” між Росією і Північною Кореєю. Шойгу також назвав Північну Корею “важливим партнером Росії”.
Сполучені Штати неодноразово звинувачували Північну Корею в постачанні озброєння РФ для її війни проти України, зокрема “значної” кількості артилерійських снарядів також для російської групи найманців “Вагнер”.
Нещодавно лідер Північної Кореї Кім Чен Ин дав вказівку збройовим заводам збільшити потужності як “важливу частину зміцнення обороноздатності країни”.
- 15 серпня речник Держдепартаменту США Ведант Пател зазначив, що Росія порушить резолюції ООН, якщо досягне угоди про озброєння з Північною Кореєю.
- Верховний лідер КНДР Кім Чен Ин супроводжував міністра оборони РФ Сергій Шойгу на оборонній виставці та представив йому заборонені балістичні ракети.
- Лідер КНДР Кім Чен Ин, імовірно, знайшов нові способи продовжити розбудову ядерного арсеналу. Імовірно, фінансова допомога надходить Північній Кореї від Росії.
- Міністерка закордонних справ Північної Кореї Чхве Сон Хуей назвала рішення США передати Україні касетні боєприпаси “небезпечним кримінальним актом”.
Верховна представниця ЄС із зовнішніх справ та політики безпеки Кая Каллас наголосила, що загроза безпеці Європі надходить з боку Росії.
Переговори Роберта Фіцо з главою РФ Володимиром Путіним не залишилися непоміченими і на внутрішньополітичній арені. Зокрема лідер “Прогресивна Словаччина” Міхал Шимечка назвав поїздку “ганьбою для Словаччини та зрадою національних інтересів”.
Правоохоронці Києва спростували недостовірну інформацію про військових, яка поширювалася мережею. Відео, котре викликало резонанс, виявилося маніпуляцією
У російському місті Казань на місцевому пороховому заводі сталися вибухи після атаки українських безпілотників, повідомила адміністрація Кіровського та Московського районів міста.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц розкритикував президента Польщі Анджея Дуду через пропозицію польського глави конфіскувати російські активи і передати Україні.