У Франції археологи знайшли неолітичне поселення, яке немає аналогів у Європі

Джерело: Newsweek

На болотах на північному сході Франції археологи виявили прадавнє неолітичне поселення, яке дозволить дізнатися більше інформації про життя нашої цивілізації близько 3500 років тому.

Зокрема, йдеться про розкопки, проведені спеціалістами у співпраці з Національним центром наукових досліджень Франції (CNRS) в районі болота Сен-Гон (територія департаменту Валь-де-Марн, близько 136 км від Парижа).

За словами археологів, це поселення “не має аналогів” у Європі та дає можливість нарешті скласти “мозаїку” знань, яких не ставало науковцям в контексті дослідження неолітичного періоду. Так, знайдено велику кількість об’єктів, які дозволяють глибше зазирнути у життя людей, які існували на планеті 3500 років тому.

“Це остання частина мозаїки, якої нам не вистачало”, – зауважив дослідник CNRS Ремі Мартіно.

Як розповіли у виданні, археологи намагалися знайти це місце упродовж 150 років: з моменту, коли знайшли на цій території мінеральні утворення з кременя.

У межах нового відкриття там виявили близько 15 крем’яних копалень, розташованих на площі 450 гектарів землі, а також 135 гіпогеїв – поховальних склепів періоду неоліту.

Окрім того, на місці розташування стародавнього поселення знайшли п’ять кам’яних вуличок, колодязі та полірувачі для сокир.

Мартіно наголосив, що ці знахідки дозволять археологам дізнатися багато нового про “економічну, суспільну та територіальну організацію неоліту”. Він назвав це винятково рідкісним відкриттям для суспільства.

“Це поселення мало продуману структуру. Воно вказує на те, що основи нашого суспільства вже зароджувалися тут у той час”, – пояснив він.

При цьому однією з найцікавіших знахідок виявився невеликий предмет овальної форми, зроблений з перламутру та з двома отворами в центрі. На думку археологів, це “попередник” сучасного ґудзика. Знахідку датують 3400-3300 роками тому.

Фахівці зауважили, що цей “ґудзик” дуже добре зберігся.

Повідомляється, що дослідники разом з CNRS почали вивчати цю місцевість близько 20 років тому, хоча до цього село намагалися знайти інші археологи упродовж близько півтора століття.

До проєкту було залучено 50 фахівців із Франції, а також практиканти-студенти з інших країн світу. Під час розкопок було задіяно близько 20 екскаваторів.

Цьогоріч новорічні свята в Києві відзначатимуть без масових зібрань, заходів та ярмарків. Рішення ухвалила Рада оборони столиці з урахуванням безпекових вимог та режиму обмеження використання електроенергії.

Закон про позбавлення зрадників державних нагород, ухвалений Верховною Радою 20 листопада, частково вніс зміни до норми євроінтеграційного закону про позбавлення майна корупціонерів.

Ексканцлерка Німеччини Ангела Меркель заявила, що рішення президента РФ Володимира Путіна розпочати війну проти України було його “фатальною помилкою”.

У ніч на 27 листопада російські окупаційні війська атакували Україну 89 безпілотниками.

25 листопада внаслідок російського обстрілу загинув пастор Церкви адвентистів сьомого дня Артур Кучерявенко. Свої співчуття у зв’язку із цим висловив Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав.