Лукашенко відмовився виводити найманців ПВК «Вагнер» з РБ

Джерело: білоруські ЗМІ

31 серпня самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко відмовився виводити бойовиків російської ПВК “Вагнер” зі своєї країни. Заклики влади Польщі та країн Балтії він назвав “необґрунтованими та дурними”.

На засіданні ради безпеки РБ Лукашенко звинуватив сусідні країни ЄС у збільшенні бюджетів на оборону та стягуванні до кордону з Білоруссю “великих військових формувань”.

Відповідь проста: ні в Польщі, ні в Литві, ні в інших країнах Балтії не повинно бути жодного іноземного військовослужбовця. Тоді можна і нам пред’являти претензії щодо присутності тут військовослужбовців з інших країн, — заявив Лукашенко.

Раніше міністри внутрішніх справ Польщі, Литви, Латвії та Естонії спільно закликали владу РБ негайно вивести з Білорусі дислокованих там російських найманців, а також відправити нелегальних мігрантів, які перебувають у прикордонних районах, до їхніх країн.

Глави відомств попередили, що у разі інциденту на кордоні із застосуванням зброї чи масштабного напливу мігрантів усі пункти пропуску на кордоні з Білоруссю будуть закриті.

Зауважимо, за даними Державної прикордонної служби України, станом на 22 липня на території Білорусі перебувало близько 5000 найманців із російської ПВК “Вагнер”.

Раніше в Інституті вивчення війни зауважили, що немає жодних ознак того, що найманці “Вагнер” у Білорусі мають важке озброєння.

У місті Бровари Київської області стався вибух у квартирі.

З перших днів повномасштабного вторгнення тоді ще полк “Азов” – заступив на оборону міста Маріуполя….

Служба зовнішньої розвідки України оприлюднила низку документів, які показують, як у 1980-х роках КДБ УРСР активно відстежував діяльність українських емігрантських організацій, які намагалися привернути увагу світу до Голодомору 1932–1933 років. Радянська влада намагалася будь-якими способами зупинити ці акції, звинувачуючи українців у “антирадянській істерії”.

У четверту суботу листопада Україна об’єднується в скорботі, вшановуючи пам’ять жертв Голодоморів — однієї з…

Жителі тимчасово окупованого Маріуполя скаржаться на умови життя і відсутність належної інфраструктури в місті. Окупаційна влада не змогла відновити систему, зруйновану під час блокади міста. Попри те, що офіційний опалювальний сезон у Маріуполі розпочався 1 листопада, багато будинків досі залишаються без тепла.