Відновлення зернової угоди «критично важливе» для продовольчої безпеки – глава МЗС Туреччини
Джерело: Daily Sabah
31 серпня міністр закордонних справ Туреччини Хакан Фідан заявив, що відновлення чорноморської зернової угоди є “критично важливим” для продовольчої безпеки. Під час спільного виступу в ЗМІ з російським главою МЗС РФ Сергієм Лавровим він акцентував критичну роль угоди для глобальної продовольчої безпеки та стабільності в Чорному морі.
Минулого місяця РФ вийшла з підтриманої ООН угоди, у посередництві якої допомогла Туреччина. Москва каже, що угода наклала непрямі обмеження на її експорт зерна та добрив, обмеживши доступ Росії до глобальних платіжних систем і страхування.
Туреччина хоче, щоб сторони повернулися до угоди та використовували її як основу для ширших мирних переговорів. Фідан зазначив, що Туреччина планує розпочати “процес, зосереджений на розумінні вимоги РФ”.
Візит головного дипломата Туреччини до Москви був спрямований на підготовку до неформальної зустрічі президента Реджепа Таїпа Ердогана і глави РФ Володимира Путіна наступного понеділка.
Під час візиту турецького дипломата до РФ глава ООН Антоніу Гутерреш повідомив, що надіслав Лаврову листа з “набором конкретних пропозицій, що дозволяють створити умови для поновлення угоди”.
Гутерреш додав, що він “взяв до уваги запити Росії” і що пропозиція містила “деякі конкретні рішення для забезпечення більш ефективного доступу російських харчових продуктів та добрив на світові ринки за адекватними цінами”.
- Росія, Туреччина та Катар працюють над розробкою нового договору замість “зернової угоди” без участі України.
- З порту в Одесі через тимчасовий коридор для торгівельних суден вийшло перше – після припинення зернової угоди – торговельне судно.
- Високопосадовці ООН пообіцяли продовжувати працювати над продовженням угоди, яка дозволяє експортувати продовольство та добрива з Росії та України, попри війну.
- Сполучені Штати бачать “життєздатні маршрути” експорту українського зерна через територіальні води країни та сушу, і можливість повернутися до експорту з України на рівні довоєнного періоду.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.
10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.
Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.
Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.
З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.