Відновлення зернової угоди «критично важливе» для продовольчої безпеки – глава МЗС Туреччини
Джерело: Daily Sabah
31 серпня міністр закордонних справ Туреччини Хакан Фідан заявив, що відновлення чорноморської зернової угоди є “критично важливим” для продовольчої безпеки. Під час спільного виступу в ЗМІ з російським главою МЗС РФ Сергієм Лавровим він акцентував критичну роль угоди для глобальної продовольчої безпеки та стабільності в Чорному морі.
Минулого місяця РФ вийшла з підтриманої ООН угоди, у посередництві якої допомогла Туреччина. Москва каже, що угода наклала непрямі обмеження на її експорт зерна та добрив, обмеживши доступ Росії до глобальних платіжних систем і страхування.
Туреччина хоче, щоб сторони повернулися до угоди та використовували її як основу для ширших мирних переговорів. Фідан зазначив, що Туреччина планує розпочати “процес, зосереджений на розумінні вимоги РФ”.
Візит головного дипломата Туреччини до Москви був спрямований на підготовку до неформальної зустрічі президента Реджепа Таїпа Ердогана і глави РФ Володимира Путіна наступного понеділка.
Під час візиту турецького дипломата до РФ глава ООН Антоніу Гутерреш повідомив, що надіслав Лаврову листа з “набором конкретних пропозицій, що дозволяють створити умови для поновлення угоди”.
Гутерреш додав, що він “взяв до уваги запити Росії” і що пропозиція містила “деякі конкретні рішення для забезпечення більш ефективного доступу російських харчових продуктів та добрив на світові ринки за адекватними цінами”.
- Росія, Туреччина та Катар працюють над розробкою нового договору замість “зернової угоди” без участі України.
- З порту в Одесі через тимчасовий коридор для торгівельних суден вийшло перше – після припинення зернової угоди – торговельне судно.
- Високопосадовці ООН пообіцяли продовжувати працювати над продовженням угоди, яка дозволяє експортувати продовольство та добрива з Росії та України, попри війну.
- Сполучені Штати бачать “життєздатні маршрути” експорту українського зерна через територіальні води країни та сушу, і можливість повернутися до експорту з України на рівні довоєнного періоду.
Сьогодні, 24 грудня, в окупованому Бердянську вибухнула автівка. Ймовірно, вона належала голові окупаційної ради міста Василю Нечету.
У вівторок, 24 грудня, російські війська скинули вибухівку з дрона на мирних жителів у Херсонській області. Внаслідок нападу двоє цивільних зазнали поранень.
Українська колядка “Сумний святий вечір” є особливим явищем народної творчості, що виникло у важкі повоєнні роки. Її створення припадає на період після Другої світової війни, коли український народ зазнавав страждань і бореться за свою свободу, яку радянський режим хотів знищити. Колядка є свідченням тих часів, коли святкування Різдва відбувалося на тлі боротьби УПА проти радянської влади, репресій та економічних труднощів.
Ввечері 23 грудня невідомі дрони атакували військовий аеродром Міллерово у Ростовській області, РФ.
Завдяки лазівкам у санкціях ЄС російські мільярдери, наближені до президента РФ Володимира Путіна, продовжують заробляти на торгівлі з Європою. До таких висновків дійшли автори розслідування онлайн-видання The Insider.