Україна посилює роботу над правовими механізмами протидії шахрайства з фондами ЄС
Джерело: Урядовий портал
Україна посилить відповідальність щодо використання фінансових ресурсів, які надає Європейський Союз.
“Отриманий Україною статус країни-кандидата на вступ до ЄС передбачає посилення нашої відповідальності щодо використання фінансових ресурсів, які Європейський Союз надає Україні, у тому числі криміналізації порушень та зловживань такими ресурсами”, – зазначила віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина під час засідання Міжвідомчої координаційної ради з питань протидії порушенням, які впливають на фінансові інтереси України та ЄС.
За її словами, у своєму звіті ЄС прямо зазначає про важливість запровадження відповідальності за шахрайство з фондами ЄС та надання гарантій щодо забезпечення надійного фінансового управління та захисту фінансових інтересів. Отже, попередні завдання, визначені угодою про асоціацію, повинні бути розширені і доповнені.
Також віцепрем’єр-міністерка нагадала, що на тлі повномасштабної війни, коли значна частка доходів державного бюджету України формується за рахунок зовнішніх надходжень, зокрема від ЄС, гостро постає питання забезпечення дієвого захисту фінансових інтересів партнерів.
“Ми не можемо і не маємо права безвідповідально використовувати надану допомогу. Україна має прискорити та поглибити роботу щодо протидії фінансовим порушенням. Це частина шляху нашої держави до членства в ЄС”, – зауважила віцепрем’єр-міністерка.
Крім того, в межах засідання було ухвалене рішення про створення робочої групи для напрацювання нормативно-правових актів у сфері захисту фінансових інтересів ЄС.
Група складатиметься з представників Міністерства фінансів України, Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції, Міністерства внутрішніх справ України, Національної поліції України, Офісу генерального прокурора, Державної служби фінансового моніторингу України, Національного агентства з питань запобігання корупції, Національного антикорупційного бюро та Бюро економічної безпеки України.
- США виділило Україні більше допомоги, ніж іншій країні світу. Загальний обсяг допомоги вже сягнув 66,2 млрд доларів.
- Світовий банк оголосив про новий проєкт, який допоможе понад 100 000 сімей в Україні провести терміновий ремонт будинків, пошкоджених внаслідок вторгнення Росії.
- До державного бюджету України надійшло 1,5 мільярда доларів пільгового фінансування. Кошти позики надаються під гарантії уряду Японії через механізм Цільового фонду Світового банку.
Вчителька історії із Києва Марія Воротило опублікувала матеріали нового підручника з історії України для 11 класу, в якому йдеться, зокрема, про повномасштабне вторгнення. За її словами, “є цілий ряд питань до Міносвіти”.
Урядове агентство США, яке регулює телебачення, почало розслідування політики різноманітності в Disney.
Польща має намір витрачати 5% ВВП на оборону вже у 2026 році, підтвердив міністр оборони Владислав Косіняк-Камиш 3 квітня після зустрічі міністрів оборони ЄС у Варшаві.
Білий дім звільнив щонайменше трьох співробітників Ради національної безпеки, після того, як президент США Дональд Трамп зустрівся з конспірологинею Лорою Лумер і та заявила про “нелояльність” цих посадовців.
Президент США Дональд Трамп змінив керівництво Кеннеді-центру, що призвело до скасування мистецьких подій та звільнення артистів.