РФ шукатиме нові інструменти для поширення дезінформації, спрямованої на розхитування українського суспільства – ГУР

Джерело: ГУР МОУ

Представник української розвідки Андрій Юсов заявив, що після затвердження у Кремлі тем та наративів для чергового етапу інформаційної війни проти України, росіяни шукатимуть нові способи для поширення дезінформації.

За його словами, росіяни шукатимуть нових спікерів, які готові виступати ньюзмейкерами, нові медіа, які свідомо чи несвідомо можуть бути використані як майданчики для розміщення подібних наративів.

Представник ГУР зазначив, що частина кремлівських агентів впливу або викрита, або втрачає ефективність, і цей факт підштовхує Кремль до пошуку нових інструментів для дискредитації України.

“Коштів на це агресор не шкодує. Які б суми не виділялися на інформаційну війну ― а це десятки мільйонів доларів ― це завжди дешевше, якщо порівнювати з витратами на полі бою. ІПСО, попри свою дорогу вартість, вигідніше, аніж інвестувати у поле бою: 100 комп’ютерів дешевше, аніж один танк”, ― пояснив Андрій Юсов.

Також він нагадав, що затверджена на нещодавній нараді у Кремлі пропагандистська тематика спрямована на розхитування українського суспільства, руйнування антипутінської коаліції та на послаблення підтримки партнерів.

“Особливо нового там нічого немає, у різній мірі це вже фігурувало. Мовляв, “немає успіху в контрнаступі” та “суцільно корумпована держава” ― підтримувати не потрібно”, ― сказав Юсов, наголосивши, що Україна продовжуватиме протидіяти цим наративам.

Також представник розвідки закликав українське суспільство критично ставитись до інформації, довіряти лише перевіреним джерелам і медіа та не посилатись на відомості з анонімних джерел.

Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.

Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.

14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.

У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.