У Німеччині чоловік напав на українських дітей та вимагав, щоб вони розмовляли російською
Джерело: пресреліз прокуратури Геттінгена
У німецькому місті Айнбек 26 серпня, близько 18:40, поблизу мосту чоловік напав на дітей з України за те, що вони розмовляли українською.
Відомо, що кілька українських дітей перебували в районі мосту та розмовляли українською мовою, коли невідомий чоловік поскаржився, що вони повинні говорити російською.
Він також сказав, що Україна почала війну.
Чоловік потягнув дівчинку за волосся, а потім схопив 10-річного хлопчика і кинув його через поруччя в канал. Хлопець вдарився об залізні балки, прикріплені до мосту.
В результаті він зазнав поранень голови та лівої стопи. Ба більше, коли хлопець лежав у каналі, чоловік кинув у нього скляну пляшку, яка влучила потерпілому в ділянку правого плеча.
Після цього невідомий зник з місця злочину.
Зазначається, що чоловік, на вигляд 40-45 років, був одягнений у синю футболку, чорну кепку та джинсові шорти.
Слідчі дії тривають.
- У чеському місті Пласи, на півночі Пльзенського краю, чоловік побив двох українок, коли дізнався, звідки вони. Він зупинився біля них на машині, вийшов і почав бити в обличчя й тягнути за волосся.
- У Південній Кореї, в одному з барів Сеула, представник українського посольства, котрий перебував в стані алкогольного сп’яніння, влаштував бійку зі співробітниками закладу та поліціянтами. У дипмісії вибачилися через його поведінку.
15 травня Київрада за ініціативи мера Віталія Кличка, затвердила нові заходи соціальної підтримки столичних мешканців. Окрім 10 тисяч разової допомоги містянам, домівки котрих постраждали від російських атак, Київ додатково надаватиме кошти тим, хто потребуватиме тимчасової оренди житла на час відновлення пошкодженого.Мова про 40 тисяч разової підтримки та 20 тисяч — щомісячної.
15 травня президент Володимир Зеленський своїм указом затвердив склад української делегації для переговорів із Росією у Стамбулі.
Європейський Союз скоригував критерії, за якими оцінюється можливість виключення російських олігархів із санкційних списків. Приводом для посилення стали спроби фігурантів обмежувальних списків оскаржити санкції в Суді Європейського Союзу, заявляючи про їхню “неправомірність”.
15 травня Верховна Рада проголосувала у першому читанні за основу законопроєкт про внесення змін до Закону України “Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства” стосовно скасування візових вимог для іноземців та осіб без громадянства, які є гуманітарними працівниками та волонтерами, на період дії воєнного стану.
Верховна Рада 15 травня підтримала законопроєкт №10355, котрим пропонують зменшити розмір пенсій для осіб, засуджених за злочини проти національної безпеки України.