У Маріуполі окупанти знищили 4 бібліотеки та 180 тисяч книжок

Джерело: Маріупольська міська рада
До початку повномасштабного вторгнення бібліотечний фонд Маріуполя нараховував 360 тисяч книжок. Згідно з попередньою інформацією, 50% цих видань знищено під час обстрілів або ж окупанти визнали їх “екстремістськими” і ліквідували.
Чотири будівлі бібліотек, а саме ім. Лесі Українки, Купріна, Короленка та Гоголя, або повністю зруйновано, або ж мають серйозні пошкодження.

Фото: Маріупольська міська рада
Ті бібліотеки, що залишилися цілими, окупанти перейменували та завезли до них літературу з Росії.
Наприклад, бібліотека ім. Івана Франка стала бібліотекою Пушкіна, Олеся Гончара – бібліотекою Чехова, а історична бібліотека Михайла Грушевського тепер називається ім. Карамзіна.

Фото: Маріупольська міська рада
На даний момент бібліотека ім. Короленка працює в евакуації в Дніпрі. Директорка бібліотеки Вікторія Лісогор активно займається створенням нових книжкових фондів. Наразі вже зібрано 2300 назв книг завдяки благодійним фондам, організаціям та волонтерам. Ці книги зберігатимуться у Дніпровській бібліотеці до звільнення Маріуполя.
- У День Незалежності на телеканалі “СТБ” показали фільм “Юрик” – військову драму про хлопчика з Маріуполя, який втікав з міста, де після повномасштабного вторгнення росіян точились жорсткі бої. Однак більшість глядачів фільм розкритикували, зауваживши, що він суттєво відрізняється від реальності. Після критики продюсерка “Юрика” Тетяна Куц фактично звинуватила маріупольців у повномасштабній війні.
- Російські окупанти планують у тимчасово захоплений Маріуполь заселити 300 тисяч громадян РФ. Це входить у так званий “план розвитку”.
- Група маріупольського спротиву “Ї” провела чергову успішну диверсію в тимчасово окупованому місті, отруївши російських загарбників, коли вони святкували день ВМФ РФ.
30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.
Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.
Експерти ООН дійшли висновку, що теракт в Оленівці у липні 2022 року організували під керівництвом Міноборони РФ.
Європейський Союз досяг нової торговельної угоди з Україною, котра замінить спеціальний режим безмитної торгівлі, запроваджений після повномасштабного вторгнення Росії.
Міноборони ініціювало внесення змін до законодавства, що передбачають 12-місячну відстрочку від мобілізації для добровольців, котрі відслужили за “Контрактом 18–24”. Уряд схвалив відповідний законопроєкт на засіданні у п’ятницю.