У Маріуполі окупанти знищили 4 бібліотеки та 180 тисяч книжок

Джерело: Маріупольська міська рада

До початку повномасштабного вторгнення бібліотечний фонд Маріуполя нараховував 360 тисяч книжок. Згідно з попередньою інформацією, 50% цих видань знищено під час обстрілів або ж окупанти визнали їх “екстремістськими” і ліквідували.

Чотири будівлі бібліотек, а саме ім. Лесі Українки, Купріна, Короленка та Гоголя, або повністю зруйновано, або ж мають серйозні пошкодження. 

Фото: Маріупольська міська рада

Ті бібліотеки, що залишилися цілими, окупанти перейменували та завезли до них літературу з Росії. 

Наприклад, бібліотека ім. Івана Франка стала бібліотекою Пушкіна, Олеся Гончара – бібліотекою Чехова, а історична бібліотека Михайла Грушевського тепер називається ім. Карамзіна.

Фото: Маріупольська міська рада

На даний момент бібліотека ім. Короленка працює в евакуації в Дніпрі. Директорка бібліотеки Вікторія Лісогор активно займається створенням нових книжкових фондів. Наразі вже зібрано 2300 назв книг завдяки благодійним фондам, організаціям та волонтерам. Ці книги зберігатимуться у Дніпровській бібліотеці до звільнення Маріуполя.

Протягом дня, 7 вересня, армія РФ здійснила 76 обстрілів прикордонних територій і населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 140 вибухів. 

Станом на 22:00 в суботу, 7 вересня, за поточну добу по всій лінії фронту відбулося 168 бойових зіткнень. 

Глави зовнішніх розвідок Великої Британії та США попередили, що міжнародний світовий порядок “під загрозою, якої ми не бачили з часів холодної війни”.

Директор ЦРУ Вільямс Бернс розповів про перспективу спалаху ядерної війни на початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Португалія активно лобіює приєднання України до Європейського Союзу і хоче, щоб блок почав готуватися до можливого вступу.