Ворог утримує ракетоносії у пунктах базування – ОК «Південь»
Джерело: Оперативне командування “Південь”
Станом на 4 вересня оперативна ситуація в зоні відповідальності Сил оборони півдня України залишається стабільно напруженою. Різких змін у стані, складі та характері дій військ противника, ознак формування ним наступальних угруповань не виявлено.
Корабельне угруповання ворога розгорнуто в кількості 16 одиниць: 15 – у Чорному та одного в Азовському морях. Нині ракетоносії в морі на чергуванні відсутні, усі заведено у пункти базування.
Водночас росіяни продовжують системну активність тактичної авіації в акваторії Чорного моря в напрямку Зміїного, тероризуючи цивільну навігацію. Також триває авіаційний терор Бериславського і Херсонського району.
Своєю чергою, Сили оборони півдня продовжують контрбатарейну боротьбу, виконуючи вогневі завдання. За минулу добу ворогу завдано наступних втрат:
- 67 окупантів;
- 2 самохідні артилерійські установки “Мста-С”;
- 2 гармати;
- 4 одиниці автомобільної техніки;
- малорозмірний катер КС-701 “Тунець” і один човен;
- 2 розвідувальних безпілотники і один ударний – типу “Lancet”;
- комплекс відеоспостереження “Муром-М”.
Зауважимо, в Україні триває 558-ма доба повномасштабного російського вторгнення. За цей період часу, станом на 3 вересня українські захисники знищили понад 265 тисяч російських солдатів.
- 3 вересня командувач оперативно-стратегічного угруповання “Таврія” Олександр Тарнавський повідомив, що на Таврійському напрямку триває робота Сил оборони.
- Протягом минулої доби відбулось 30 бойових зіткнень.
- Контрнаступ Збройних сил України досяг переломного моменту. Для подальшого успіху Київ потребує зброї та боєприпасів, а не безплатних оцінок та порад стосовно просування.
Париж офіційно надав Україні дозвіл на удари по російській території за допомогою французьких ракет великої дальності.
З перших днів повномасштабного вторгнення тоді ще полк “Азов” – заступив на оборону міста Маріуполя….
У четверту суботу листопада Україна об’єднується в скорботі, вшановуючи пам’ять жертв Голодоморів — однієї з…
Жителі тимчасово окупованого Маріуполя скаржаться на умови життя і відсутність належної інфраструктури в місті. Окупаційна влада не змогла відновити систему, зруйновану під час блокади міста. Попри те, що офіційний опалювальний сезон у Маріуполі розпочався 1 листопада, багато будинків досі залишаються без тепла.
За словами колишнього Головнокомандувача ЗСУ, а нині посла України у Великій Британії, глибокі прориви на фронті зараз неможливі через технічно-еволюційний процес, який має завершитись до 2027 року.