Ворог утримує ракетоносії у пунктах базування – ОК «Південь»
Джерело: Оперативне командування “Південь”
Станом на 4 вересня оперативна ситуація в зоні відповідальності Сил оборони півдня України залишається стабільно напруженою. Різких змін у стані, складі та характері дій військ противника, ознак формування ним наступальних угруповань не виявлено.
Корабельне угруповання ворога розгорнуто в кількості 16 одиниць: 15 – у Чорному та одного в Азовському морях. Нині ракетоносії в морі на чергуванні відсутні, усі заведено у пункти базування.
Водночас росіяни продовжують системну активність тактичної авіації в акваторії Чорного моря в напрямку Зміїного, тероризуючи цивільну навігацію. Також триває авіаційний терор Бериславського і Херсонського району.
Своєю чергою, Сили оборони півдня продовжують контрбатарейну боротьбу, виконуючи вогневі завдання. За минулу добу ворогу завдано наступних втрат:
- 67 окупантів;
- 2 самохідні артилерійські установки “Мста-С”;
- 2 гармати;
- 4 одиниці автомобільної техніки;
- малорозмірний катер КС-701 “Тунець” і один човен;
- 2 розвідувальних безпілотники і один ударний – типу “Lancet”;
- комплекс відеоспостереження “Муром-М”.
Зауважимо, в Україні триває 558-ма доба повномасштабного російського вторгнення. За цей період часу, станом на 3 вересня українські захисники знищили понад 265 тисяч російських солдатів.
- 3 вересня командувач оперативно-стратегічного угруповання “Таврія” Олександр Тарнавський повідомив, що на Таврійському напрямку триває робота Сил оборони.
- Протягом минулої доби відбулось 30 бойових зіткнень.
- Контрнаступ Збройних сил України досяг переломного моменту. Для подальшого успіху Київ потребує зброї та боєприпасів, а не безплатних оцінок та порад стосовно просування.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.
17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.
В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.