Ердоган: Україна має «пом’якшити свій підхід» для відновлення зернової угоди з РФ

Джерело: CNN

4 вересня президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що Україні необхідно “пом’якшити свій підхід” для відновлення “Чорноморської зернової ініціативи”, з якої Росія вийшла в липні.

Для того, щоб мати можливість робити спільні кроки з Росією, Україні необхідно пом’якшити свій підхід. Особливо зараз важливе зерно, яке буде відправлятися в найменш розвинені бідні країни Африки, — зазначив Ердоган на спільній пресконференції з главою РФ у Сочі.

Лідер Туреччини нібито погодився з Путіним стосовно “несправедливого розподілу зерна”, мовляв, 44% зерна транспортується в європейські країни.

Ердоган також зауважив, що Туреччина підготувала нову пропозицію з ООН відносно відновлення зернової угоди, яка передбачає “важливі покращення”.

З турецької сторони, я вірю, що ми зможемо найближчим часом досягти рішення, яке виправдає очікування, – пояснив він.

Попередню зернову угоду, з якої вийшла Росія, було укладено  за посередництва Туреччини та ООН. Домовленість діяла близько року і дозволила зерну на мільярди доларів безпечно транспортуватися через Чорне море.

4 вересня у Сочі відбулася зустріч президентів Туреччини та Росії. Основною її темою було відновлення дії “Чорноморської зернової ініціативи”.

Раніше глава МЗС Туреччини Хакан Фідан заявив, що відновлення Чорноморської зернової угоди є “критично важливим” для продовольчої безпеки.

Центр протидії дезінформації продовжує моніторити інфопростір країн Глобального Півдня та виявляти вигідні РФ наративи.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 18 вересня. Загалом від початку цієї доби відбулося 153 бойові зіткнення. Більш як 50% від загальної кількості боїв відбулися на Покровському та Курахівському напрямках.

Норвегія стала першою країною у світі, де кількість електрокарів перевищила кількість бензинових автомобілів. Прогнозується, що до 2026 року електричних авто у країні також стане більше, ніж дизельних.

Посли країн “Великої сімки” підтримали та привітали схвалення Радою закону щодо реформи митниці.

Новообрана президентка Мексики Клаудія Шейнбаум  підтримує ту саму зовнішню політику свого попередника щодо невтручання у зовнішні справи. Нещодавно вона відхилила запрошення українського президента Володимира Зеленського відвідати Київ.