Ердоган: Україна має «пом’якшити свій підхід» для відновлення зернової угоди з РФ
Джерело: CNN
4 вересня президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що Україні необхідно “пом’якшити свій підхід” для відновлення “Чорноморської зернової ініціативи”, з якої Росія вийшла в липні.
Для того, щоб мати можливість робити спільні кроки з Росією, Україні необхідно пом’якшити свій підхід. Особливо зараз важливе зерно, яке буде відправлятися в найменш розвинені бідні країни Африки, — зазначив Ердоган на спільній пресконференції з главою РФ у Сочі.
Лідер Туреччини нібито погодився з Путіним стосовно “несправедливого розподілу зерна”, мовляв, 44% зерна транспортується в європейські країни.
Ердоган також зауважив, що Туреччина підготувала нову пропозицію з ООН відносно відновлення зернової угоди, яка передбачає “важливі покращення”.
З турецької сторони, я вірю, що ми зможемо найближчим часом досягти рішення, яке виправдає очікування, – пояснив він.
Попередню зернову угоду, з якої вийшла Росія, було укладено за посередництва Туреччини та ООН. Домовленість діяла близько року і дозволила зерну на мільярди доларів безпечно транспортуватися через Чорне море.
4 вересня у Сочі відбулася зустріч президентів Туреччини та Росії. Основною її темою було відновлення дії “Чорноморської зернової ініціативи”.
Раніше глава МЗС Туреччини Хакан Фідан заявив, що відновлення Чорноморської зернової угоди є “критично важливим” для продовольчої безпеки.
- Росія, Туреччина та Катар працюють над розробкою нового договору замість “зернової угоди” – без участі України.
- З порту в Одесі через тимчасовий коридор для торгівельних суден вийшло перше – після припинення зернової угоди – торговельне судно.
- Високопосадовці ООН пообіцяли продовжувати працювати над продовженням угоди, яка дозволяє експортувати продовольство та добрива з Росії та України, попри війну.
На Закарпатті стались зміни у русі потягів на ділянці Сянки – Мукачево. Через падіння каміння з гори заблоковано електропоїзд на перегоні.
Росія найближчими днями може провести додаткові випробувальні запуски балістичних ракет “Орєшнік” або подібних до них, йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).
Уряд Швейцарії оголосив про заборону експортних поставок до польської компанії після того, як виявилося, що 645 000 малокаліберних набоїв швейцарського виробництва опинилися в Україні, що є порушенням швейцарського законодавства.
На думку аналітиків ISW, у РФ намагаються штучно завищити очікування щодо своїх можливостей, вихваляючи балістичну ракету “Орєшнік”, аби змусити Захід та Україну стримуватись у війні.
У канадському МЗС заявили, що дотримуватимуться ордера Міжнародного кримінального суду (МКС) на арешт прем’єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу.