У Сонячній системі може існувати ще одна планета, схожа на Землю – вчені
Джерело: Science Alert
Планетологи Патрік Софія Лікавка з Університету Кіндай у Японії та Такасі Іто з Національної астрономічної обсерваторії Японії заявили про те, що у Сонячній системі може існувати ще одна планета, схожа на Землю, і знаходиться вона набагато ближче, ніж гіпотетична Дев’ята планета.
Як розповіли у виданні, транснептунові об’єкти (ТНО), розташовані далеко за орбітою Нептуна, показують загадкову поведінку, яка може свідчити про існування прихованого небесного тіла. Через це вчені припустили, що в Сонячній системі існує Дев’ята планета, яку поки що не вдалося виявити.
Однак автори дослідження переконані, що пояснити це може існуванням планети, схожої на Землю. Вона знаходиться набагато ближче до нас, ніж Дев’ята планета, на похиленій орбіті.
На думку фахівців, розміри цього нового світу перевищують розміри Землі не більше ніж утричі. Він має розташовуватись на відстані не більше 500 астрономічних одиниць (середня відстань від нашої планети до зірки) від Сонця.
“Ми передбачаємо існування планети земного типу і кількох транснептунових об’єктів на пекулярних орбітах у зовнішній Сонячній системі, які можуть бути, за спостереженнями, що перевіряються, ознаками збурень передбачуваної планети”, – зауважили експерти.
За їхніми словами, найдальший об’єкт, який вдалося виявити зараз, розташований на відстані 132 астрономічних одиниць від Сонця. Для порівняння, Плутон віддалений від нашої зірки на 40 астрономічних одиниць.
При цьому за Нептуном (30 астрономічних одиниць від Сонця) знаходиться низка крижаних скель і карликових планет, що тягнеться настільки далеко, наскільки ми можемо бачити. Це має назву “пояс Койпера”, а об’єкти, що знаходяться в ньому, – ТНО.
Деякі ТНО скупчуються та рухаються групами за похилими орбітами, що дає змогу припустити, що вони зазнали гравітаційного впливу чогось значно більшого, ніж дрібніші об’єкти, які вдалося виявити на сьогоднішній день.
Зазначається, що в 2016 році Майк Браун та Костянтин Батигін пояснили це існуванням Дев’ятої планети. За їхніми оцінками, вона в 6,3 рази більша за Землю і знаходиться на відстані 460 астрономічних одиниць від Сонця.
Натомість ще 2008 року Лікавка та його колега Тадаші Мукаї з Університету Кобе повідомили про ймовірність існування прихованої планети у поясі Койпера. Тепер, за допомогою нових даних, Лікавка та Іто змогли розширити гіпотезу.
На їхню думку, маса планети становить 1,5 – 3 маси Землі, а в найдальшій точці орбіти вона знаходиться на відстані 250 – 500 астрономічних одиниць від Сонця. Рухається ж вона під кутом 30 градусів щодо поверхні Сонячної системи.
- Космічний телескоп James Webb зробив світлину туманності “Кільце” у формі бублика, що знаходиться в сузір’ї Ліри.
- Космічний телескоп James Webb у першу річницю своєї робити в космосі зробив світлину молекулярної хмари Ро Змієносця.
- Телескоп імені Джеймса Вебба (JWST) NASA виявив, що дві нейтронні зорі врізалися одна в одну настільки сильно, що це могло утворити золото в космосі.
У 2025 році мобільні оператори почнуть поступове відключення своїх 3G-мереж, щоб звільнити частоти для розвитку 4G. Це дозволить покращити швидкість та якість зв’язку для користувачів.
3 січня президент Володимир Зеленський ухвалив рішення продовжити безвізовий режим для громадян Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії, зокрема щодо в’їзду на територію України та транзиту через країну, на ще один рік.
На тимчасово окупованих територіях загарбники активно розвивають культ особистості російського диктатора Володимира Путіна.
У Братиславі словаки вийшли на протест проти політики прем’єр-міністра Фіцо. Учасники протесту заявили, що Словаччина має залишатися частиною Європи, а не підкорятися російському впливу.
Внаслідок потрійного ракетного удару по околиці Чернігова 3 січня загинув Олексій Гальонка — доцент кафедри філологічних дисциплін та методики їх викладання Чернігівського обласного інституту післядипломної освіти імені Ушинського.