В НБУ презентували пам’ятну монету присвячену ГУР
Джерело: пресслужба НБУ
5 вересня з нагоди Дня воєнної розвідки України Національний банк ввів у обіг пам’ятну монету “Воєнна розвідка України”. Монету присвятили героїчним воїнам-розвідникам, які нині стоять на захисті національних інтересів держави.
Бути розвідником – це не лише покликання, але й щоденний свідомий непростий вибір. Належати до воєнної розвідки України – честь і відповідальність, – зазначив голова НБУ Андрій Пишний.
Та зауважив, що ця монета – присвята справжній непереможності та силі духу наших героїв.
Він також наголосив, що пам’ятна монета увічнює професіоналізм та звитягу українських розвідників, які дають гідну відсіч кремлівським окупантам.
Своєю чергою, глава ГУР Кирило Буданов відзначив, що найбільша цінність монети полягає в тому, що вона виходить під час повномасштабного вторгнення, чим символізує “панування бойового духу над небезпекою”.
На аверсі нової пам’ятної монети в центрі на матовому тлі розміщена емблема Головного управління розвідки. На реверсі – по колу написи: ВОЄННА РОЗВІДКА УКРАЇНИ та гасло воєнних розвідників латиницею SAPIENS DOMINABITUR ASTRIS (“Мудрий пануватиме над зірками”); в центрі – на тлі поверхні земної кулі зображення сови, що пронизує мечем абриси території країни-агресора (на ефесі меча зображено Тризуб – малий Державний Герб України).
- До Дня Незалежності України Національний банк презентував пам’ятні монети “Сміливість бути. UA” номіналом у 10 та 5 гривень.
- Національний банк України та Національний банк Польщі випустили спільний набір із двох срібних пам’ятних монет “Дружба та братство – найбільше багатство”, котрий введуть в обіг до Дня Незалежності України, 24 серпня.
- Королівський монетний двір представив ювелірні вироби, виготовлені з використанням срібла, отриманого з медичних рентгенівських плівок.
Литва профінансує виробництво українських далекобійних дронів. Міністр оборони Рустем Умєров підписав відповідний меморандум з литовським колегою Лаурінасом Кащюнасом у Вільнюсі.
Службові собаки Рем і Фінч, разом зі своїми наставниками, отримали нагороди від Кінологічної спілки України під час церемонії “Чотирилапі захисники”.
В останню суботу листопада в Україні вшановують жертв Голодомору 1932-1933 років та масових штучних голодів…
Енергетики відновили роботу високовольтної повітряної лінії живлення, що з’єднує тимчасово окуповану Запорізьку АЕС з енергосистемою України. Вона була пошкоджена через російські обстріли.
Британець зізнався, що здійснив підпал лондонського підприємства, пов’язаного з Україною, і що він отримав гроші від іноземної розвідки, ймовірно, російської.