Вибачились і приберуть неточності: канал СТБ виправить скандальний фільм «Юрик»
Минулого разу я писав про фільм “Юрик”, наголосивши, що він має небагато спільного з тією дійсністю, з якою змушені були зіштовхнутися Маріупольці та захисники багатостраждального міста Марії. Применшення їхньої трагедії – хотіли сценаристи цього чи ні – грає на руку ворогу та спотворює історію як для українців, так і для іноземців.
Опісля я зв’язався з представниками телеканалу СТБ. Весь цей час я був з ними на зв’язку і мені приємно, що вони почули, попросили вибачення та зробили неможливе: фільм перемонтують. Це говорить про те, що наше суспільство вже досить зріле, щоб будувати краще майбутнє і найкращий світ усередині країни.
Ми поспілкувались та прийшли до висновку, що зробимо ті та інші правки.
Тепер детальніше про зміни, які чекатимуть на фільм “Юрик”.
СТБ перепросив перед Маріупольцями та захисниками міста, вилучив цю версію фільму зі своїх платформ, повернув продакшну на доопрацювання. Окремо працює над новими правилами, щоб контент з такими помилками не потрапляв в ефір надалі.
Які редагування зараз вносить виробник фільму (Основа Продакшн):
– Прибирають усі згадки у сюжеті Маріуполя як міста, де відбуваються події. Називати конкретне місто взагалі не будуть;
– Прибрано будь-які прояви ОБСЄ;
– Додаються реальні факти про масштаб російських злочинів в окупованих містах у документальний постскриптум;
– Прибрано заставки про “засновано на реальних подіях”.
Канал у день Маріуполя показуватиме документальні фільми, присвячені реальній історії міста та людей у період перших місяців повномасштабної війни та окупації міста.
Визнати свою помилку та докласти зусиль для її виправлення – крок, гідний поваги.
- Військова драма про Маріуполь “Юрик”: патріотичне кіно чи фальшивка, яка знецінює трагедію?
За словами колишнього Головнокомандувача ЗСУ, а нині посла України у Великій Британії, глибокі прориви на фронті зараз неможливі через технічно-еволюційний процес, який має завершитись до 2027 року.
Німеччина поставила Україні лише 6,5% обіцяних бронеавтомобілів MRAP (Mine Resistant Ambush Protected) з посиленим протимінним захистом.
Представник Головного управління розвідки Андрій Юсов повідомив, що у Росії діє система катувань для українських полонених. За це відповідають окремі люди, яких спеціально навчають тортур.
Голова Європейського парламенту Роберта Мецола підтримала надання Україні ракет дальнього радіуса дії для захисту від Росії.
Литва профінансує виробництво українських далекобійних дронів. Міністр оборони Рустем Умєров підписав відповідний меморандум з литовським колегою Лаурінасом Кащюнасом у Вільнюсі.