У Польщі вироблятимуть американські Javelin
Джерело: PolskieRadio
Найбільший виробник бронетехніки у Польщі Polska Grupa Zbrojeniowa вироблятиме американський протитанковий комплекс Javelin. Відповідну угоду підписали під час оборонного ярмарку в Кельцях з компаніями Raytheon і Lockheed Martin.
Президент PGZ Себастьян Хвалек заявив, що завдяки укладеній угоді польська промисловість отримає ще одну ракетну компетенцію та доступ до зовнішнього ринку, пов’язаного з американським. Угода передбачає відкриття заводу в країні, що стане першим таким випадком за межами США, що свідчить, – акцентував він президент PGZ, – наскільки Варшава є важливим партнером для американців.
Хвалек додав, що в межах співпраці обрано кілька фірм, які залучать до майбутнього виробництва системи Javelin. Мовиться, зокрема, про завод у Меску та Військовий електронний завод у Зеленці під Варшавою.
Нині американською системою Javelin озброєні Війська територіальної оборони.
Президент Польщі Анджей Дуда заявив, що країна планує витратити на оборону понад 4% свого ВВП наступного року.
У серпні Державний департамент США схвалив заявку Польщі на закупівлю ударних вертольотів AH-64E Apache, двигунів та іншого обладнання на суму до 12 мільярдів доларів.
Довідка. Javelin – переносний протитанковий ракетний комплекс виробництва американських підприємств Raytheon та Lockheed Martin. Призначений для ураження бронетехніки, укріплень на землі, а також літальних апаратів, що переміщуються на низькій висоті й швидкості — гелікоптерів або БПЛА.
Цей ПТРК США розробляли з 1986 року, а прийняли на озброєння в 1996 році. Постачають на експорт у деякі країни світу. В Україну почав надходити з квітня 2018 року.
- Заступник міністра-координатора польських спецслужб Станіслав Жарин заявив про подальші спроби російської розвідки залучити людей, які працюватимуть проти Польщі.
- У Міноборони Польщі повідомили про дислокування нової військової частини в місті Чарна-Білостоцька, що за 30 км від кордону з РБ.
- Польський уряд може прийняти рішення про закриття свого кордону з Білоруссю.
- 28 серпня міністр внутрішніх справ Польщі Маріуш Камінський заявив, що його країна спільно з країнами Балтії обіцяють закрити свої кордони з Білоруссю у разі, якщо станеться “критичний інцидент”.
В Угорщині закликали Євросоюз перед ухваленням рішення про продовження санкцій проти РФ поспілкуватись з обраним президентом США Дональдом Трампом.
Влада Індонезії розпочала евакуацію трьох тисяч жителів з районів поблизу вулкана Ібу на острові Халмахера після його виверження цього тижня. Викид вулкана спричинив утворення густої сірого попелу, що піднявся на висоту до 4 км.
Прем’єр-міністр Румунії Марчел Чолаку оголосив про запровадження штрафів для соціальних мереж, які підтримують окремих кандидатів на президентських виборах. Санкції можуть сягати 5% від обороту компаній, що у випадку великих корпорацій обчислюється мільярдами євро.
Речник ОСУВ “Хортиця” Віктор Трегубов повідомив, що російські війська знизили використання танків та авіації.
Європейський банк реконструкції та розвитку планує інвестувати в Україну 1,54 мільярда доларів у 2025 році.